SARANDA INTERNATIONAL HOTEL****

http://saranda-international.hotelsaranda.com

SARANDA INTERNATIONAL HOTEL Располага со сопствена плажа, лежалки и чадори и бар на плажа. Собите се опремени со клима уред, бесплатно wi-fi, LCD кабловска ТВ, фрижидер и балкон. Повеќето соби имаат директен поглед кон море, додека останатите имаат страничен поглед на море. Центарот на градот е на 1,5 км. Располага со бесплатен паркинг детско игралиште. Лежалки и чадори на плажа бесплатно. Античкиот град Butrint се наоѓа на 20 минути возење, додека историскиот замок Gjirokastër  е на 54 км.

 

STANDARD ROOM – ЦЕНИ по СОБА на ДЕН во €

 

ОПИС

 

Услуга

01.06.2021
30.06.2021

01.07.2021
14.07.2021

15.07.2021
24.08.2021

25.08.2021
31.08.2021

01.09.2021
14.09.2021

DOUBLE

НП

48

63.2

85

63.2

48

SINGLE

НП

42.5

58.9

80.1

58.9

42.5

TRIPLE

НП

78.5

91.6

111.2

91.6

78.5

2+1 CHD (0-2,99)

НП

48

63.2

85

63.2

84

2+1 CHD (3-7,99)

НП

59.7

79

106.3

79

59.7

2+1 CHD (8-15,99)

НП

64.4

85.8

115.8

85.8

64.4

FAMILY ROOM – ЦЕНИ по СОБА на ДЕН во €

DOUBLE

НП

85

106.8

117.7

106.8

85

TRIPLE

НП

91.6

111.2

124.3

111.2

91.6

QUARDRIPLE

НП

95.9

117.7

126.4

117.7

95.9

2+1 CHD (0-12,99)

НП

85

106.8

117.7

106.8

85

2+2 CHD (0-12,99) (0-12,99)

НП

85

106.8

117.7

106.8

85

3+1 CHD (0-12,99)

НП

91.6

111.2

124.3

111.2

91.6

DELUXE SEA VIEW - ЦЕНИ по СОБА на ДЕН во €

DOUBLE

НП

106.8

172.2

204.9

172.2

106.8

TRIPLE

НП

157

209.3

232.2

209.3

157

2+1 CHD (0-12,99)

НП

152.6

207.1

228.9

207.1

152.6