hotel MYRTO***

Хотелот се наоѓа на прв ред од плажа, на 20м далечина. Самиот хотел има двор со тревна површина, лоби и ресторан.

Собите располагаат со клима, ТВ, интернет, тоалет со туш кадичка и балкони кој странично гледаат према море, и не располагаат со кујна. Сите соби се двокреветни со единечни легла и не располагаат со дополнително легло за дете. На плажа на секоја соба и следуваат 2 лежалки, во последните редови, собите не располагаат со кујна, едиствено со мини фрижидерчиња.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊA 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 30% аконтација.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2020

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

ХОТЕЛ МИРТО – ВРАХОС

ЦЕНА ЗА НАЕМ, ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

Цена во Евра по лице

Коментар

26.05-02.06.2020

7

59

Промо цена

02.06-09.06.2020

7

89

Промо цена

09.06-16.06.2020

7

109

 

16.06-23.06.2020

7

139

 

23.06-30.06.2020

7

159

 

30.06-07.07.2020

7

179

 

07.07-14.07.2020

7

209

 

14.07-21.07.2020

7

229

 

21.07-28.07.2020

7

239

 

28.07-04.08.2020

7

239

 

04.08-11.08.2020

7

239

 

11.08-18.08.2020

7

239

 

18.08-25.08.2020

7

239

 

25.08-01.09.2020

7

219

 

01.09-08.09.2020

7

199

 

08.09-15.09.2020

7

159

 

15.09-22.09.2020

7

119

Промо цена

22.09-29.09.2020

7

89

Промо цена

- Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Доплата за еднокреветна соба 80 % од сумата за второто лице Можност за доплата за вечера 8 евра по лице на ден, и доплатата е на лице место во хотелот

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

Скопје (Дрводекор) - 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

- Деца до 1,99 години бесплатно

- Лица постари од 63год - попуст од 10еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)