FESTA WINTER PALACE*****

-          FESTA WINTER PALACE*****

www.festahotels.com

Festa Winter Palace е хотел со 5* лоциран во Боровец, на само 100метри од ски жичарата и терените. Спа центарот на хотелот со својот затоплен внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс зона, им нуди на своите гости право зимско уживање. Собите се пространи и удобни, и сите гледаат према планина.

 ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2020

ПРОМОЦИИ: 

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 ЗА ПЕРИОД ОД 01.12-20.12.2020, 08.01-12.02.2021 И 07.03-09.04.2021

Ценовник објавен на 06.08.2019

FESTA WINTER PALACE / 5 * / BOROVETC

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2020
22.12.2020

B
23.12.2020
30.12.2020

C
31.12.2020
02.01.2021

D
03.01.2021
10.01.2021

E
11.01.2021
28.01.2021

F
29.01.2021
19.02.2021

G
20.02.2021
04.03.2021

A
05.03.2021
09.04.2021

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DELUXE

2 Возрасни лица

85.8

116.6

215.6

140.8

118.8

138.6

112.2

85.8

3 Возрасни лица

118

160.3

296.4

193.6

163.3

190.5

154.2

118

1 Возрасно лице

64.9

88

215.6

126.5

89.1

124.3

84.7

64.9

1 Возр +1 Дете (0-2,99)

64.9

88

215.6

126.5

89.1

124.3

84.7

64.9

1 Возр +1 Дете (3-12,99)

64.3

87.4

161.7

105.6

89.1

103.9

84.1

64.35

1 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99)

64.3

87.4

161.7

105.6

89.1

103.9

84.1

64.35

1 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99)

85.8

116.6

215.6

140.8

118.8

138.6

112.2

85.8

2 Возр +1 Дете (0-2,99)

85.8

116.6

215.6

140.8

118.8

138.6

112.2

85.8

2 Возр +1 Дете (3-12,99)

94.3

128.2

237.1

154.8

130.6

152.4

123.4

94.3

JUNIOR SUITE

2 Возрасни лица

99

134.2

248.6

160.6

134.2

158.4

125.4

99

3 Возрасни лица

136.1

184.5

341.8

220.8

184.5

217.8

172.4

136.1

2 Возр +1 Дете (0-2,99)

99

134.2

248.6

160.6

134.2

158.4

125.4

99

2 Возр +1 Дете (3-12,99)

108.9

147.62

273.4

176.6

147.6

174.2

137.9

108.9

2 Возр +2 Дете (0-2,99) (0-2,99)

99

134.2

248.6

160.6

134.2

158.4

125.4

99

2 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99)

108.9

147.6

273.4

176.6

147.6

174.2

137.9

108.9

2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99)

133.6

181.1

335.6

216.8

181.1

213.8

169.2

133.6

APARTMENT

2 Возрасни лица

105.6

145.2

270.6

173.8

145.2

171.6

134.2

105.6

3 Возрасни лица

145.2

199.6

372

238.9

199.6

235.9

184.5

145.2

2 Возр +1 Дете (0-2,99)

105.6

145.2

270.6

173.8

145.2

171.6

134.2

105.6

2 Возр +1 Дете (3-12,99)

116.1

159.7

297.6

191.1

159.7

188.7

147.6

116.1

2 Возр +2 Дете (0-2,99) (0-2,99)

105.6

145.2

270.6

173.8

145.2

171.6

134.2

105.6

2 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99)

116.1

159.7

297.6

191.1

159.7

188.7

147.6

116.1

2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99)

142.5

196

365.3

234.6

196

231.6

181.1

142.5

RELEASE DAYS

2//2

3//3

21//21

7//7

7//7

5//5

3//3

2//2

Во цените е вклучено: појадок и вечера, употреба на Спа центар со релакс зона, сауна, парна бања, внатрешен базен, шок тушеви и интернет низ целиот хотел.

Доплати:

-Паркинг -10лева на ден / ограничен број на места

-Новогодишна вечера задолжителна: 80еур возрасен, 40еур дете од 3-12,99год

-Божиќна вечера задолжителна: 35еур возрасен, 15еур дете од 3-12,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Минимум престој од 3 ноќевања, освен за Новогодишниот период од 5 ноќевања.

Бебешко креветче – бесплатно, и на барање, доколку е расположливо.

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Сезона А, Б, Е, Ф Г и Х, доцен отказ – 1 ноќевање пенали

Сезона Ц – 100% пенали

Истото е важечко и за не појавување во хотел.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.