хотел ШУМСКИ ФЕНЕРИ***

www.sumskifeneri.com

Хотел Шумски Фенери  се наоѓа на почетокот од Националниот Парк Пелсистер, на 8 км од центарот на градот и 7 км од скијачките терени Копанки, во прекрасно опкружување од шума. Располагаме со сопствен паркинг погоден и за голем автобус.

Хотелот располага со 17 соби од кои

3 двокреветни со брачен лежај и можност за помошен лежај

4 двокрветни со два засебни лежаи

4 еднокреветни соби

2 трокреветни соби

3 двособни апартмани со дневна и спална соба со одприлика 60-65м2. Најголемиот од нив има 76м2 и истиот има 2 спални соби и една дневна. Ниеден од апартманите не располага со кујна.

Сите соби се комплетно реновирани и располагаат со ТВ, кабловска телевизија, бежичен бесплатен интернет во целиот хотел,телефон, купатило со туш кабина, клима уред, централно греење и фен за коса. Апатманите се многу големи со две посебни соби, спална со екстра голем лежај и засебна дневна соба. Хотелот располага со ресторан со капацитет од 120 гости и летна тараса со капацитет од 60 гости.

 

Тип на соба

ЦЕНА (ноќевање со појадок) по соба

1/1 СОБА

1.500,00 ден.

1/2 СОБА

2.400,00 ден.

1/3 СОБА

3.000,00 ден.

1/4 АПТ (максимум 3 лица)

3.600,00 ден.

1/4 АПТ (максимум 4 лица)

3.900,00 ден.

1/4 АПТ – de luxe (максимум 4 лица)

4.200,00 ден.

-          Во цената се вклучени туристичка такса од 40 ден и ДДВ 5%.