РАДИКА РЕСОРТ & СПА*****

-          Хотел & СПА РЕСОРТ – RADIKA***** - Леуново – МАВРОВО 

www.radika.com.mk

Хoтел Радика е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот Парк "Маврово", Западна Македонија, на одлична издигната позиција над Мавровското Езеро, која е опкружена со автентична шума. Локацијата е инспиративна во текот на целата година и е на оддалеченост од само 90 километри од аеродромот во Скопје. Хотелот е целосно реновиран во 2008 година и претставува изненадување за сите кои за прв пат го посетуваат. Одличната локација и опкружување (1400м надморска висина), просторните соби, стилскиот дизајн како и големиот СПА центар, ќе придонесат Вашиот престој во Хотел Радика да биде незаборавен. Со чаша македонско вино можете да се опуштите и да уживате во посебната атмосфера и да се уверите во познатата македонска гостопримливост. Хотел Радика е идеално место за бегство од градскиот метеж и регенерирање на потребната енергија. Ние ги нудиме најлуксузните и најпространи хотелски соби во Македонија. Собите се со современ, елегантен и удобен мебел, изградени во барок и модерен стил. Располагаме со 5 видови хотелски единици, приспособени за сечии потреби. Хотелските соби имаат поглед кон Мавровското Езеро и дел кон планински пејзаж. Хотелот располага и со внатрешен и надворешен базен, фински сауни, парни бањи, масажи, турски амам, џакузи со солена вода, спортски терени, забавно рекреативен центар, ски лифт, ски опрема, моторни санки за возрасни и деца, велосипеди како и многу други подобности кои ќе го направат Вашиот престој во Радика исполнет и интересен. Нашата мисија е на локално ниво да достигнеме врвен хотелски стандард, да ги надминеме очекувањата на регионалните посетители и да станеме прв избор, за нашите потенцијални корпоративни и приватни клиенти. Како добри домаќини, со природна насмевка и ненаметлива љубезност, со задоволство Ви стоиме на располагање 24 часа во денот, 365 дена во годината.

 

ЦЕНОВНИК по ЛИЦЕ – на ДЕН – ВАЛИДЕН ДО 01.12.2020

ТИП на СОБА

1/1

1/2

СУПЕРИОР

3.658,00

2.418,00

ЏУНИОР СУИТ

4.402,00

2.914,00

АПАРТМАН & ДУПЛЕКС АПТ

5.146,00

3.410,00

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ АПАРТМАН

12.710,00

7.440,00

Сите цени се во МКД по лице по ноќевање со вклучен појадок

 

- Цените се однесуваат само за индивидуални гости не и за групи

 - Деца од 0-4 години сместени со родителите – гратис

 - Деца од 4-12 години сместени со родителите 930 мкд по дете/ноќевање

 - Трето возрасно лице во соба : 1550 мкд по лице/ноќевање

Вклучено во цената на сместување :

- Туристичка такса, Осигурување, ДДВ

- СПА & Фитнес центар : Надворешен базен, Внатрешен базен, Џакузи, Сауни, Парни бањи, Приватна кабина со солена вода, Хамам, Фитнес центар

- Спорт Бар : 500 спортски канали, билијард, пикадо

- Пинг понг, Фудбалче, Внатрешна детска игрална

- Паркинг

Интернет, ИПТВ

Дополнително се доплаќаат :

- Ручек 930 мкд по оброк по лице

- Вечера – 930 мкд по оброк по лице