Хотелски Комплекс МИЗО****
ПРЕПОРАКА !!!

-         Хотелски комплекс МИЗО

http://hotelmizo.com.mk;

 

Комплексот МИЗО се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, во близина на старата рибарска населба Канео и на само 1 км. од старата Охридска чаршија. Во склопот на комплексот се наоѓаат :

-          ХОТЕЛ (располага со 34 комфорни делукс соби. Собите се опремени со кабелска ТВ, WI-FI, телефон, ТВЦ, фен, тераса).

-          Депанданс 1 (располага со 29 соби, опремени со кабелска ТВ, ТВЦ, WI-FI, фен, тераса)

-          Депанданс 2 (располага со 20 соби, опремени со кабелска ТВ, ТВЦ, WI-FI, фен, тераса)

-          Депанданс 3 (располага со 20 соби, опремени со кабелска ТВ, ТВЦ, WI-FI, фен, тераса)

-          Вили (нови, прекрасно уредени, за престој на максимум 4-6 лица, 2 спални соби, дневен престој, кујна, ТВЦ, кабелска ТВ, WI-FI, тераса)

-          Сопствена плажа

-          Терени за тенис, ракомет, мал фудбал, кошарка

-          Сопствен паркинг

Хотелот располага и со ресторан, вип-бар, летна тераса, како и откриен базен, веднаш до модерно уредената сопствена плажа.

 

ХОТЕЛСКИ СОБИ

Ноќ. со појадок

ПОЛУПАНСИОН

ПОЛН ПАНСИОН

1/1 соба

25 €

29,5 €

33,5 €

1/2 соба

19 €

22,5 €

25,5 €

АПАРТМАНИ

Услуга : НАЕМ

АПТ (макс.4 лица)

51 €

АПТ (макс.6 лица)

68 €

-          ЦЕНИТЕ за СОБИТЕ се однесуваат по ЛИЦЕ, на ден, во зависност од услугата која ќе ја одберете

-          ЦЕНИТЕ за АПАРТМАНИТЕ се однесуваат за нивен НАЕМ, на ден.

-          ДОПЛАТА за ПОЈАДОК (за клиентите кои престојуваат во апартманите) изнесува 5 € на ден, по лице.

-          ДОПЛАТА за ОБРОК (ручек или вечера – за клиентите кои престојуваат во апартмани) изнесува 7 € на ден, по лице.

-          ДЕТЕ до 3 год. со 2 возрасни лица (не користи кревет) – БЕСПЛАТНО

-          ДЕЦА од 3 – 7 год. плаќаат 30% од цената за возрасен (користат легло и услуги од хотелот)

-          ДЕЦА од 7 – 12 год. плаќаат 50% од цената за возрасен (дозволено е сместување на 2 деца до 7 год. во 1/3 соба)