хотел ДИПЛОМАТПЛУС***

-          Хотел ДИПЛОМАТПЛУС***

www.hoteldiplomatplus.com

 

Се наоѓа на 150 метри од брегот на Охридското езеро и на 1 километар од центарот на Охрид, градот со богато природно, културно и историско наследство. Овој хотел има просторни и пријатни соби со балкони, бесплатен интернет, сите се опремени со кабловска телевизија, климатизирани, имаат фрижидери и фен за сушење во бањата. Секојдневно се чисти и одржува хигиената. Појадокот се сервира во ресторанот на горниот спрат, од каде што има прекрасен поглед на градот. На приземјето се наоѓа бар со убава тераса, продавница за сувенири, а можете да закажете салон за убавина, масажи и сауна. Хотелот има лифт каде што може да се пренесуваат лица со инвалидска количка, но собите не се специјално опремени за лица со инвалидитет. Достапен е слободен паркинг. Има понуда на екскурзии и тури со автомолбили и велосипеди.

 

Тип соба

Услуга

5-дневен аранжман

7-дневен аранжман

1/2

НП

23.5 € по лице на ден

22 € по лице на ден

1/3

НП

23.5 € по лице на ден

22 € по лице на ден

ДОПЛАТИ :

-          Доплата за ручек/вечера : 7 € по лице на ден

ПОПУСТИ :

-          Деца од 0 – 6 год. (не користи легло) : БЕСПЛАТНО

-          Деца од 7 – 12 год. (користи легло) : 50% попуст