GRAND BLUE FAFA RESORT*****

www.grandbluefafa.al;

 

Гранд Блу Фафа ресортот е најновиот и најпрестижниот хотел во Албанија.

Позициониран во областа на Лонг Бич - Голем, инаугуриран во јуни 2018 година, нуди луксуз и најдобра услуга.

Еден од најубавите хотели во регионот на Драч, сместен во близина на Јадранско Море, со своја приватна плажа, им нуди привилегирани можности на оние кои сакаат да доживеат уникатен одмор со сите бои и шанси на природата. Ресортот е на само 10 км од центарот на градот Драч и 35 км од меѓународниот аеродром во Тирана.

 

ЦЕНОВНИК по ЛИЦЕ на НОЌ

ПЕРИОД

УСЛУГА

ЦЕНА

МАЈ 2021.

ALL INCLUSIVE

50 €

ЈУНИ 2021.

ALL INCLUSIVE

60 €

ЈУЛИ 2021.

ALL INCLUSIVE

65 €

АВГУСТ 2021.

ALL INCLUSIVE

65 €

СЕПТЕМВРИ 2021.

ALL INCLUSIVE

55 €

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

 

-          Туристичка такса

-          Појадок, ручек, вечера

-          Неограничена консумација на локални безалкохолни и алкохолни пијалоци од 10.00 – 22.00

-          Чадори за сонце и лежалки

-          Паркинг

-          Wi-fi

 

ДОПЛАТИ :

 

-          Доплата за 1/1 соба : +70% од цената

-          ПРВО ДЕТЕ од 0 – 5,99 год. – ГРАТИС

-          ПРВО ДЕТЕ од 6 – 11,99 год. плаќа 50% од цената

-          ВТОРО ДЕТЕ од 0 – 1,99 – ГРАТИС

-          ВТОРО ДЕТЕ од 2 – 11,99 год плаќа 50% од цената