villa BUSHATI

ВИЛА БУШАТИ – КСАМИЛ

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење… 

Вилата Бушати е реновирана пред две години.  Има дво креветни, тро креветни, тро креветни со помошен лежај (фотелја на отворање),  и студиа со 4 кревети (се наоѓаат на високо приземје и цената им е иста како и 1/3+1 студиата). Од плажа е оддалечена 50 метри. Студијата се опремени со кујна, клима, фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Дел од студијата се со поглед кон море. Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг кој е на располагање на клиентите. Има WI-FI со рутер на секој спрат. Вилата поседува и сопствен агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија.

ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во стамбена зграда, чија надворешност не е атрактивна. Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање

(4 деца макс) и плус две спални соби една со француски една со одвоени кревети (кои по потреба се спојуваат) – опремен за ДВЕ ФАМИЛИИ. Опремен е со кујна, клима, фрижидер, ТВ, WI-FI. Се наоѓа на 60 метри од плажа.

 

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

1/2 (студио за 2 лица)

1/3 (студио за 3 лица)

1/3+1 и 1/4 (студио за 4 

лица)

Дуплекс 

за 6 лица

05.06-12.06.2020

89 *

94 *

99 *

209 *

12.06-19.06.2020

169

174

179

249

19.06-26.06.2020

199

204

209

279

26.06-03.07.2020

219

224

229

319

03.07-10.07.2020

249

254

259

369

10.07-17.07.2020

289

294

299

379

17.07-24.07.2020

289

294

299

379

24.07-31.07.2020

289

294

299

379

31.07-07.08.2020

289

294

299

379

07.08-14.08.2020

289

294

299

379

14.08-21.08.2020

289

294

299

349

21.08-28.08.2020

269

274

279

319

28.08-04.09.2020

199

204

209

279

04.09-11.09.2020

169

174

179

229

11.09-18.09.2020

119

124

129

179

 Цените во табелата се дадени во , ПО СТУДИО ЗА НАЕМ   7 ноќи – 8  дена, без превоз

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

 

Дете на дополнително легло 0-7 год. (не користи легло)  – БЕСПЛАТНОСместување во собите е во 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10

часот по локално време

Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА КСАМИЛ ПРЕКУ ГРЦИЈА :

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€

Битола (Градска Автобуска Станица) – 35€ по лице

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола - 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола - 45€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен