ПАРАЛИА

villa ATINA

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м одалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн.

Секоја соба располага со опремена кујна, тоалет, клима со доплата, ТВ.
Вилата за лето 2021 располага со двокреветни, трокреветни студија и еко студија кои се наоѓаат на последниот 4ти кат.

GPS Координати: 40°15'54.4"N 22°35'48.1"E адреса: Agiou Nikolaou 40

ПРОМО АРАНЖМАНИ:

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

 

Термин

ноќевања

1/2 Еко студио

1/2 студио

1/3 студио

2/2 Апартман

21.05-28.05.2022

7

69 €

79 €

99 €

139 €

28.05-04.06.2022

7

99 €

109 €

129 €

169 €

04.06-11.06.2022

7

149 €

159 €

179 €

209 €

11.06-18.06.2022

7

179 €

189 €

219 €

249 €

18.06-25.06.2022

7

209 €

219 €

229 €

269 €

25.06-02.07.2022

7

239 €

249 €

269 €

289 €

02.07-09.07.2022

7

259 €

269 €

289 €

309 €

09.07-16.07.2022

7

279 €

289 €

319 €

349 €

16.07-23.07.2022

7

299 €

309 €

339 €

379 €

23.07-30.07.2022

7

299 €

309 €

339 €

379 €

30.07-06.08.2022

7

299 €

309 €

339 €

379 €

06.08-13.08.2022

7

299 €

309 €

339 €

379 €

13.08-20.08.2022

7

279 €

289 €

309 €

349 €

20.08-27.08.2022

7

259 €

269 €

289 €

319 €

27.08-03.09.2022

7

239 €

249 €

279 €

299 €

03.09-10.09.2022

7

209 €

219 €

249 €

269 €

10.09-17.09.2022

7

169 €

179 €

199 €

309 €

17.09-24.09.2022

7

139 €

149 €

169 €

249 €

24.09-01.10.2022

7

99 €

109 €

129 €

199 €

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

Напомена: 

* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
* Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 45€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово - 45€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) - 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон - 35€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола  - 35€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 44€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 - Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа :

-          03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес

-          04:00 h Скопје (Дрводекор)

-          04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

-          05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

-          06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :

-          04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )

-       03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

-       02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

-       02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

-       02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

-       03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

РЕЗЕРВИРАЈ АРАНЖМАН