MARIA ANTOANETA RESIDENCE***

-          Хотел MARIA ANTOANETA RESIDENCE****

www.maria-antoaneta.com

Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и балкони со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер. СПА Центар: внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, масажи и спа процедури.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2020, СО УПЛАТА 50% ДО 10.10.2020

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2020, СО УПЛАТА 50% ДО 10.11.2020

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО УПЛАТА 50% ДО 10.12.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 19.12.2020, СО УПЛАТА 50% ДО 25.12.2020

MARIA ANTOANETA RESIDENCE / 4* / BANSKO

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

A
01.12.2020
12.12.2020

B
13.12.2020
26.12.2020

C
27.12.2020
02.01.2021

D
03.01.2021
11.01.2021

B
12.01.2021
05.03.2021

A
06.03.2021
30.04.2021

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН

ПРОМО ДВОКРЕВЕТНА СОБА

2 возрасни лица

44

50.6

101.2

57.2

50.6

44

1 Возр +1 Дете (2-11,99)

44

50.6

101.2

57.2

50.6

44

СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА

2 возрасни лица

48.4

55

112.2

63.8

55

48.4

1 Возрасно лице

42.9

48.4

101.2

53.9

48.4

42.9

1 Возр +1 Дете (0-1,99)

42.9

48.4

101.2

53.9

48.4

42.9

1 Возр +1 Дете (2-11,99)

48.4

55

112.2

63.8

55

48.4

ЈУНИОР СВИТ

2 возрасни лица

50.6

57.2

118.8

66

57.2

50.6

3 Возрасни лице

68.31

77.22

160.38

89.1

77.22

68.31

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

50.6

57.2

118.8

66

57.2

50.6

ЈУНИОР СВИТ СО КУЈНА

2 возрасни лица

52.8

59.4

121

68.2

59.4

52.8

3 Возрасни лице

71.28

80.19

163.35

92.07

80.19

71.28

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

52.8

59.4

121

68.2

59.4

52.8

ЈУНИОР СВИТ СО КУЈНА И КАМИН

2 возрасни лица

55

61.6

123.2

70.4

61.6

55

3 Возрасни лице

74.25

83.16

166.32

95.04

83.16

74.25

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

55

61.6

123.2

70.4

61.6

55

СВИТ СО ЕДНА СПАЛНА

2 Возрасни лица

57.2

63.8

125.4

72.6

63.8

57.2

3 Возрасни лице

77.22

86.13

169.29

98.01

86.13

77.22

4 Возрасни лица

97.24

108.46

213.18

123.42

108.46

97.24

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

57.2

63.8

125.4

72.6

63.8

57.2

2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99)

57.2

63.8

125.4

72.6

63.8

57.2

2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

71.5

79.75

156.75

90.75

79.75

71.5

3 Возр +1 Дете (0-11,99)

77.22

86.13

169.29

98.01

86.13

77.22

Генерални услови:

Попустите за рано букирање и промоциите НЕ можат да се комбинираат

Новогодишната вечера не е задолжителна / 60еур возрасно лице, 30еур дете од 2-11,99год

Во цената е вклучено: Базен, сауна, парна бања, фитнес, Wi-Fi во заедничките простории, транфер до гондолата

Дополнително доплата за Поглед на планина – 7еур на ден по соба

Доплата за ПОЛУПАНСИОН– 10еур возрасен, 5еур дете од 6-11,99год / Вечерата се служи од 19:30-21:00часот и вклучува не ограничено точено пиво, црвено и бело вино и вода.

Внатрешен паркинг – 10еур на ден

Бебешко креветче – 5еур на ден

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Политика на отказ:

Доцен отказ: Сезона А – 2 ноќевања пенали, Сезона Б – 3 ноќевања пенали, Сезоната Ц и Д – 100% пенали

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.