Хотел БАБОВИЧ

Хотел БАБОВИЌ - ЧАЊ

Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1 км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.

Хотел Бабовиќ

На само 250 метри од плажата се наоѓа Хотел Бабовиќ кој располага со модерно опремени трокреветни соби (брачен кревет и еден единечен). Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, клима чие користење е вклучено во цената и тераса. Исхраната  е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок (шведска маса) и вечера (избор од две јадења). Хотелот располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar. Хотелот поседува и бесплатен паркинг за своите гости.

 –         20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.02.2020

–         15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.03.2020

–         10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2020

 

ПЕРИОД

ЦЕНА

20.06.-29.06.

240

29.06.-08.07.

255

08.07.-17.07.

270

17.07.-26.07.

280

26.07.-04.08.

280

04.08.-13.08.

280

13.08.-22.08.

270

22.08.-31.08.

255

31.08.-09.09.

220

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

* Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 полу пансиони со вклучен превоз).

– Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ 50 % од цената на аранжманот.

– Второ  дете до 12 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).

Попустот за деца важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)

– Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).

* Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст

* Намалување за патување со сопствен превоз – 20 евра.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.

* Користењето на климата е вклучено во цена

 Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS:42.164851, 18.997619