villa VAGIA

Амудиа е мало рибарско место во општина Фанари, областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана во Хомеровите поеми се наоѓа во ова рибарско место. Амудиа е мирно место сместено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Вила Вагиа се наоѓа на 50m од плажа. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување.Вилата се состои од студиа за 2 или 3 лица и апартмани за 4 лица, опремени со сопствена кујна (опремена со основен прибор за готвење) тераса, тоалет, ТВ, клима со доплата од 4еур за студио и 6 еур за апартман (на лице место) студиата се наоѓаат на приземје, од самата соба се излегува на сопствена тераса која гледа кон море. Апартманот се наоѓа на 1-ви спрат и гледа кон море, погоден за 4 лица, составен од две спални од кои во едната е француски спален кревет, а во другата со 2 стандардни кревети, и кујна опремена, тоалет, ТВ, Клима (со доплата од 6 еур на лице место)

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 31.03.2021

На промо цените не следува попуст

 

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/2 СТД за 2 лица

1/3 СТД за 3 лица

2/4   АПТ за 4 лица

25.05-01.06.2021

7

64  

79

95

01.06-08.06.2021

7

83

95

121

08.06-15.06.2021

7

121

141

153

15.06-22.06.2021

7

153

164

186

22.06-29.06.2021

7

219

230

274

29.06-06.07.2021

7

274

296

329

06.07-13.07.2021

7

307

329

373

13.07-20.07.2021

7

362

395

417

20.07-27.07.2021

7

373

406

439

27.07-03.08.2021

7

395

417

461

03.08-10.08.2021

7

395

417

461

10.08-17.08.2021

7

395

417

461

17.08-24.08.2021

7

395

417

461

24.08-31.08.2021

7

329

340

384

31.08-07.09.2021

7

252

263

285

07.09-14.09.2021

7

208

230

263

14.09-21.09.2021

7

142

153

164

21.09-28.09.2021

7

95

107

119

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -60€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

Кавадарци (БП Макпетрол – Дреново) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Амудиа:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-50€ по лице

Кавадарци(бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола - 45€

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -50€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

Т.А.ПАЛАС го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ПАЛАС“.