VRAHOS APARTMENTS

Врахос Апартманите се наоѓаат на 50м одалеченост од плажа, и располагаат со трокреветни студиа, опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, клима (со доплата од 5еур на ден на лице место), сопствен тоалет и тераса.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021

На ПРОМО цените не следува попуст, ниту попуст за два последователни термина, првите три и последните два термина се промо цени.

 

Вила VRACHOS APARTMENTS – ВРАХОС

ЦЕНИ за НАЕМ на СОБА за 7 НОЌЕВАЊА

ТЕРМИН

НОЌЕВАЊА

1/3 СТУДИО

25.05-01.06.2021

7

83

01.06-08.06.2021

7

131

08.06-15.06.2021

7

167

15.06-22.06.2021

7

219

22.06-29.06.2021

7

296

29.06-06.07.2021

7

307

06.07-13.07.2021

7

364

13.07-20.07.2021

7

413

20.07-27.07.2021

7

451

27.07-03.08.2021

7

451

03.08-10.08.2021

7

451

10.08-17.08.2021

7

451

17.08-24.08.2021

7

418

24.08-31.08.2021

7

385

31.08-07.09.2021

7

308

07.09-14.09.2021

7

231

14.09-21.09.2021

7

175

21.09-28.09.2021

7

132

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос

Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 50€ по лице

Кавадарци (БП Макпетрол) – 50еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-50€ по лице

Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола - 50€

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -50€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

Т.А.ПАЛАС го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети)
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ПАЛАС“.