LODGE****

-          ЛОЏ**** 

www.bistra.com/mk/khotel-lod

 

Хотелот располага со 34 кревети во 15 добро уредени соби, опременни со приватна бања, спа бања, директна телефонска линија и сателитски ТВ прием. Хотелот Лоџ ги нуди сите услуги на хотел во луксузен скијачки центар.

 

Период

 

ТИП на

Соба

 

 

До 14.12.2020

15.12.-29.12.

16.01.-13.02.

17.02.-28.02.

 

 

30.12.’20-01.01.’21

 

 

 

14.02.’20-16.02.’20

 

 

02.01.’20-15.01.’20

нед/чет

пет/саб

нед/чет

пет/саб

1/1

-

-

42

56

75

75 €

56 €

1/2

-

-

60

80

105 €

105 €

80 €

НАПОМЕНА :

-          ЦЕНИТЕ за ПРВАТА ТАБЕЛА (До 14.12.2020) се на база НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК, на СОБА

-          Цените се дадено во €, плаќање во денарска противвредност (1 € = 62 мкд)

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

-          ИСХРАНА на база ПОЛУПАНСИОН (појадок+вечера) по СОБА

-          WI-FI

-          Паркинг

-          Користење на СПА-центарот (внатрешен базен, Турска бања, џакузи – важи за хотелите БИСТРА и ЛОЏ

-          Користење на СПА-центар (надворешен базен со термална вода и сауна) – важи за хотел СПОРТ

-          Туристичка такса

-          Сет за кафе и чај во соба

-          Игротека за деца

 

ПОПУСТИ и ДОПЛАТИ :

-          20% попуст на дневна ски-карта

-          ДЕЦА 0-6,99 год.-ГРАТИС

-          ДЕЦА 7-11,99 год. – плаќаат 50% од цената

-          ДОПЛАТА за оброк (ручек) : 7 € по лице, на ден

-          ТРЕТО ЛИЦЕ во соба : ПОПУСТ од 40% од цената

-          ДОПЛАТА за НОВОГОДИШНА СВЕЧЕНА ВЕЧЕРА : 40 € по лице