villa FIORE

ПАРГА е град чии корени се протегаат од Античкиот период, но била и под силно влијание на западната цивилизација и култура. Опкружен со различни култури, на мал простор, на Епирскиот дел на Јонско море, никна градче со свој единствен и својствен шарм. Посетителите на Парга ќе бидат импресионирани од зеленилото, околните планини и маслини, нејзините преубави плажи и мирни заливи скриени во големите карпи. Приближувајќи се кон градот, се гледа дека Парга е мал, убав, бел град со црвени покриви, сместен во прегратките на околните планини. Парга е комплетно летовалиште и во неа секој може да најде нешто за себе...градското пристаниште, шеталиштето покрај морето, двете градски плажи, големата плажа Валтос во непосредна близина на градот, многубројните скриени плажи распрскани на малите островчиња во заливот, старата градска тврдина од XIV век, многубројните излети.

Студија ФИОРЕ (Б-кат) – се наоѓаат на 180 метри од идиличната Писо Крионери плажа и имаат одличен пристап до море без нагорнини, симпатично уреден двор со зеленило и мала скара, прикладни места за паркирање, а во близина на атлетскиот центар на Парга. Студијата се комплетно реновирани во 2011, опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима (доплата 5 ЕУР на ден), тераси, САТ ТВ, секојдневно чистење на апартманите. Студијата се со модерен дизајн и соодветна пространост, идеални за комфорен семеен одмор, WI-FI.

 

Вила „ФИОРЕ“  – Парга

 

ТЕРМИН :

 

НОЌИ

1/2 СТД.   (2 лица)

1/2+1 СТД.    (3 лица)

1/3+1 СТД.    (4 лица)

1/2+2 АПТ          (4 лица)

 

25.05.

7

79 €

89 €

99 €

109 €

ПРОМО

01.06.

7

89 €

99 €

109 €

119 €

ПРОМО

08.06.

7

119 €

129 €

139 €

159 €

ПРОМО

15.06.

7

169 €

179 €

199 €

219 €

 

22.06.

7

249 €

259 €

269 €

289 €

 

29.06.

7

269 €

279 €

289 €

309 €

 

06.07.

7

299 €

309 €

329 €

359 €

 

13.07.

7

369 €

379 €

399 €

439 €

 

20.07.

7

409 €

419 €

429 €

469 €

 

27.07.

7

409 €

419 €

429 €

469 €

 

03.08.

7

409 €

419 €

429 €

469 €

 

10.08.

7

409 €

419 €

429 €

469 €

 

17.08.

7

409 €

419 €

429 €

469 €

 

24.08.

7

359 €

369 €

379 €

419 €

 

31.08.

7

309 €

319 €

329 €

359 €

 

07.09.

7

269 €

279 €

289 €

309 €

 

14.09.

7

119 €

129 €

139 €

149 €

ПРОМО

21.09.

7

69 €

89 €

89 €

99 €

ПРОМО

Во цената (освен за промо пакетите 7ноќ. по лице + превоз) не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Парга чини:

Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.

Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.

Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци. Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп

Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена

Клима 5 Еур на ден. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.

Термините кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст. Студијата со назнака ЕКО имаат 7% попуст.

Време на поаѓање превоз Парга:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Градска Автобуска Станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

-       Цените се дадени за наем по студио за 7 ноќевања во ЕУР, за уплата исклучиво во МКД, по курс 1 Евро = 62,0 ден. Доплата за клима – 5 еур на ден. 

-       За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.

-       Термините обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.

-       За промо пакети (7 ноќевања со вклучен превоз) задолжителна уплата на 50% од вкупниот износ, со целосна доплата на аранжманот до 10.03.2017

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со родител,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.

 Тимот на T.A. PALAS Ви посакува пријатен одмор