Хотел ДЕСАРЕТ***-Пештани
ПРЕПОРАКА!

-          Хотел ДЕСАРЕТ*** - Пештани

www.hoteldesaret.mk

Хотел Десарет се наоѓа на брегот на брегот на Охридското езеро, во близина на Пештани оддалечен 12 км од Охрид. Изграден е во традиционална Охридска архитектура од 19-тиот век, и има 580 легла во 246 удобни соби, 6 апартмани во хотелот и 18 апартмани во 9 одделни вили во комплексот. Хотелскиот комплекс Десарет му посакува добредојде на секој кој сака да одржи семинар, конференција или бизнис митинг.

Локација: На самото крајбрежје на Охридското езеро, на 12 км од Охрид. Изграден во традиционална Охридска архитектура од 19 век.

Капацитет: 246 двокреветни соби, 6 апартмани, 9 вили.
Услуги: Конференциска сала со капацитет за 700 лица, спортски терени за тенис, одбојка, фудбал, сала за пинг-понг, куглање.

ТИП НА СОБА

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

ПОЛУПАНСИОН

1/1 СОБА

31 €

38 €

1/2 СОБА

24 €

29 €

АПАРТМАН (максимум 4 лица)

90 €

-

ВИЛА (максимум 4 лица)

90 €

-

С П Е Ц И Ј А Л Н А    П О Н У Д А !!!

8 дена/7 ноќи – ПОЛУПАНСИОН – 149 по ЛИЦЕ ВО 1/2 СОБА !!!

ИЛИ

2 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (до 12,99 год.) = 298 !!!

-          Туристичката такса е вклучена во цената

-          ДОПЛАТА за дополнителен оброк : 5€ по лице на ден

-          ДЕЦА до 12.99 год. – БЕСПЛАТНО !

ДЕЦА над 12.99 год. плаќаат како возрасен