PERUN LODGE****

-          Хотел PERUN LODGE****

www.perunlodge.com

Четириѕвездниот  апарт хотел “Перун Лоџ”, се наоѓа во срцето на еден од најпознатите модерно опремените скијачки  центри во Источна Европа – Банско. Само на 3 минути пешачење од станицата на жичарница. Позициониран во најатрактивниот дел на бугарското скијачко  и голф одморалиште Банско. Повеќето пентхаус студиа и апартмани  имаат балкон. Сите располагаат со комплетно опремена кујна. Можете да уживате во многу вкусна  храна и пријатни коктели во лоби барот на нашиот  ресторан. Опуштете се во модерниот СПА и фитнес центар на хотелот Перун Лоџ, кој исто така нуди разновидни релаксирачки третмани.

 ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2019

PERUN LODGE 4* BANSKO

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

A
01.12.2019
20.12.2019

B
21.12.2019
27.12.2019

C
28.12.2019
03.01.2020

D
04.01.2020
10.01.2020

B
11.01.2020
31.01.2020

D
01.02.2020
21.02.2020

B
22.02.2020
06.03.2020

A
07.03.2020
15.04.2020

STUDIO

СТУДИО

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

51.7

58.3

127.6

62.7

58.3

62.7

58.3

51.7

2 Возрасни лица

66

79.2

127.6

88

79.2

88

79.2

66

1 Возр +1 Дете (0-4,99)

51.7

58.3

127.6

62.7

58.3

62.7

58.3

51.7

2 Возр +1 Дете (0-4,99)

66

79.2

127.6

88

79.2

88

79.2

66

2 Возр +1 Дете (5-11,99)

80.3

93.5

141.9

102.3

93.5

102.3

93.5

80.3

1-BED ROOM APARTAMENT

АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

74.8

88

138.6

99

88

99

88

74.8

3 Возрасни лица

102.5

121

190.5

136.1

121

136.1

121

102.5

2 Возр +1 Дете (0-4,99)

74.8

88

138.6

99

88

99

88

74.8

2 Возр +1 Дете (5-11,99)

89.1

102.3

152.9

113.3

102.3

113.3

102.3

89.1

2 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99)

74.8

88

138.6

99

88

99

88

74.8

2 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99)

89.1

102.3

152.9

113.3

102.3

113.3

102.3

89.1

2 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99)

103.4

116.6

167.2

127.6

116.6

127.6

116.6

103.4

3 Возр +1 Дете (0-4,99)

102.5

121

190.5

136.1

121

136.1

121

102.5

3 Возр +1 Дете (5-11,99)

116.8

135.3

204.8

150.4

135.3

150.4

135.3

116.8

HALF BOARD / EUR

A
01.12.2019
20.12.2019

B
21.12.2019
27.12.2019

C
28.12.2019
03.01.2020

D
04.01.2020
10.01.2020

B
11.01.2020
31.01.2020

D
01.02.2020
21.02.2020

B
22.02.2020
06.03.2020

A
07.03.2020
15.04.2020

STUDIO

СТУДИО

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НА ПОЛУПАНСИОН

1 Возрасно лице

53.9

60.5

132

64.9

60.5

64.9

60.5

53.9

2 Возрасни лица

70.4

83.6

132

92.4

83.6

92.4

83.6

70.4

1 Возр +1 Дете (0-4,99)

53.9

60.5

132

64.9

60.5

64.9

60.5

53.9

2 Возр +1 Дете (0-4,99)

70.4

83.6

132

92.4

83.6

92.4

83.6

70.4

2 Возр +1 Дете (5-11,99)

86.9

100.1

148.5

108.9

100.1

108.9

100.1

86.9

1-BED ROOM APARTAMENT

АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

79.2

92.4

143

103.4

92.4

103.4

92.4

79.2

3 Возрасни лица

108.9

127

196.6

142.1

127

142.1

127

108.9

2 Возр +1 Дете (0-4,99)

79.2

92.4

143

103.4

92.4

103.4

92.4

79.2

2 Возр +1 Дете (5-11,99)

95.7

108.9

159.5

119.9

108.9

119.9

108.9

95.7

2 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99)

79.2

92.4

143

103.4

92.4

103.4

92.4

79.2

2 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99)

95.7

108.9

159.5

119.9

108.9

119.9

108.9

95.7

2 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99)

112.2

125.4

176

136.4

125.4

136.4

125.4

112.2

3 Возр +1 Дете (0-4,99)

108.9

127

196.6

142.1

127

142.1

127

108.9

3 Возр +1 Дете (5-11,99)

125.4

143.5

213.1

158.6

143.5

158.6

143.5

125.4

RELEASE DAYS

5//5

7//7

27//27 - 01.12.2019

10//10

7//7

10//10

7//7

5//5

Во цените е вклучено:  само појадок или појадок и вечера, транспорт до гондолата (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет во лоби.

-Новогодишна вечера задолжителна – 72еур возрасен, 36еур дете од 5-11,99год

-Доплата за паркинг (на рецепција) – 9€ на ден.

-Промоциите и Попустите можат да се комбинираат

-Бебешко креветче бесплатно, на барање

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: 1 Ноќевање пенали за сезона А и Б, целосна сума пенали за сезона Ц, Д Е.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.