Вила ВУКМАНОВИЧ

Вила ВУКМАНОВИЌ - БУДВА

Будва е најатрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот.

Се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага со 1 / 2 и 1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена кујна и клима. Доплата за користење на клима 5 € дневно.

 

-          20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2021

-          15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.04.2021

-          10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.05.2021

НАЕМ НА СТУДИО ЗА 9 НОЌЕВАЊА

ПЕРИОД

1/2 СТУДИО

1/4 СТУДИО

1/4 +1 АПТ

1/6 АПТ

20.06. – 29.06.

180 €

256 €

281 €

320 €

29.06. – 08.07.

210 €

308 €

338 €

384 €

08.07. – 17.07.

250 €

429 €

471 €

480 €

17.07. – 26.07.

290 €

460 €

506 €

576 €

26.07. – 04.08.

310 €

512 €

563 €

640 €

04.08. – 13.08.

310 €

512 €

563 €

640 €

13.08. – 22.08.

290 €

460 €

506 €

576 €

22.08. – 31.08.

250 €

429 €

471 €

480 €

31.08. – 09.09.

210 €

308 €

338 €

384 €

09.09. – 18.09.

180 €

256 €

281 €

320 €

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1 евро = 62 ден.)

Цените се однесуваат на наем на студио/апартман за 9 ноќевања без превоз

Доплата за превоз :

-Возрасни 40 евра.

-Деца  до 7 години 20 евра.

Во студио/апартман дозволено е сместување лица во согласност со предвидениот број кревети, преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

Поаѓање за Црна Гора:

Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   

НАПОМЕНА 

-          попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.

-          доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.

-          За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.

-          Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.

-          За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.

-          Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.