villa MEROPI

Вила Меропи се наоѓа на самата магистрала, во строгиот центар на Калитеа, веднаш до семафорите и  излегува на првата пешачка уличка. Не располага со паркинг, а најблиското место за паркирање е на 200м од самата вила.  Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стигнува преку улица или скали. Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница.

Сите соби се наоѓаат на прв спрат и се трокреветни, т.е еден дупли кревет и еден единечен, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, мал и тесен балкон без поглед, ТВ, клима без доплата и wi-fi.

GPS Координати: 40°4’31”N,23°26’52”E

ПРОМО АРАНЖМАНИ:

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст, во евра. Плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

Првите две и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2022, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2022

 

МЕРОПИ КАЛИТЕА 

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период 

Нокевања

Triple

Коментар

22.05-29.05.2022

7

89

Промо цени

29.05-05.06.2022

7

109

Промо цени

05.06-12.06.2022

7

149

 

12.06-19.06.2022

7

199

 

19.06-26.06.2022

7

249

 

26.06-03.07.2022

7

309

 

03.07-10.07.2022

7

329

 

10.07-17.07.2022

7

389

 

17.07-24.07.2022

7

389

 

24.07-30.07.2022

7

389

 

30.07-07.08.2022

7

389

 

07.08-14.08.2022

7

389

 

14.08-21.08.2022

7

349

 

21.08-28.08.2022

7

309

 

28.08-04.09.2022

7

279

 

04.09-11.09.2022

7

189

 

11.09-18.09.2022

7

129

Промо цени

18.09-25.09.2022

7

99

Промо цени

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

-          Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

-          Куманово (БП Макпетрол) – 35еур по лице

-          Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице

-          Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице

-          Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

-          Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

-          Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

-          Битола (Автобуска станица Транскоп) – на перон– 35еур по лице

-          Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице

-          Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице

-          Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур по лице

-          Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице

-          Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице

-          Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната

-          Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

 

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА ПАЛАС

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 

-          3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

-          5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово

-          4:00 Скопје (Дрводекор)

-          4:30 Велес (БП мотел Македонија)

-          5:00 Неготино (БП Неготино)

-          5:40 Удово (БП Удово)

-          6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 

-          4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

-          3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-          2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-          2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

-          2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-          3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

-          15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

-          14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

-          14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

-          14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Тимот на т.а. ПАЛАС ви посакува пријатен одмор

РЕЗЕРВИРАЈ АРАНЖМАН