LUCKY*****

-          Хотел LUCKY*****

www.luckybansko.bg

Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата.

Опис на соби:

Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 – 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 – 40 m2), Apartman Deluxe (50 – 55 m2), Apartman Executive (60 – 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 – 85 m2).

Studio Lux: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;
Apartman Lux: Спална соба, дневна соба со кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Deluxe: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Executive: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба – бесплатно;
Apartman (2 спални): Има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Услуга:

Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на: Фитнес сала; Базен со хидромасажери; Сауна, џакузи.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВНИ ДО 15.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.10.2020 (за период на престој од 01.12-26.12.2020 и 03.01-06.04.2021) 

ПРОМОЦИИ:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12, ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 16.01.2020, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ДО 03.01-16.01.2021

Ценовник објавен на 09.09.2020

LUCKY BANSKO / 5* / BANSKO

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12.2020
19.12.2020

20.12.2020
26.12.2020

27.12.2020
02.01.2021

03.01.2021
10.01.2021

11.01.2021
20.01.2021

21.01.2021
23.02.2021

24.02.2021
03.03.2021

04.03.2021
06.04.2021

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

STUDIO LUX

1 возрасно лице

67.1

93.5

180.4

93.5

78.1

93.5

78.1

67.1

2 Возрасни лица

72.6

103.4

180.4

103.4

88

103.4

88

72.6

1Возр+1Дете (0-11,99)

72.6

103.4

180.4

103.4

88

103.4

88

72.6

1Возр+2Деца (0-11,99) (0-11,99)

72.6

103.4

180.4

103.4

88

103.4

88

72.6

2Возр+1Дете (0-3,99)

72.6

103.4

180.4

103.4

88

103.4

88

72.6

2Возр+1Дете (4-11,99)

72.6

103.4

180.4

103.4

88

103.4

88

72.6

1 BEDROOM APARTMENT LUX

2 Возрасни лица

96.8

121

204.6

121

107.8

121

107.8

96.8

1Возр+1 Дете (4-11,99)

96.8

121

204.6

121

107.8

121

107.8

96.8

1Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99)

96.8

121

204.6

121

107.8

121

107.8

96.8

1Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99)

96.8

121

204.6

121

107.8

121

107.8

96.8

2Возр+1Дете (0-3,99)

96.8

121

204.6

121

107.8

121

107.8

96.8

2Возр+1Дете (4-11,99)

96.8

121

204.6

121

107.8

121

107.8

96.8

1 BEDROOM APARTMENT DELUX

2 Возрасни лица

114.4

145.2

226.6

145.2

132

145.2

132

114.4

3 Возрасни лица

148.7

188.7

294.5

188.7

171.6

188.7

171.6

148.7

1Возр+1 Дете (4-11,99)

114.4

145.2

226.6

145.2

132

145.2

132

114.4

1Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99)

114.4

145.2

226.6

145.2

132

145.2

132

114.4

1Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99)

114.4

145.2

226.6

145.2

132

145.2

132

114.4

2Возр+1Дете (0-3,99)

114.4

145.2

226.6

145.2

132

145.2

132

114.4

2Возр+1Дете (4-11,99)

114.4

145.2

226.6

145.2

132

145.2

132

114.4

2Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99)

114.4

145.2

226.6

145.2

132

145.2

132

114.4

2Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99)

114.4

145.2

226.6

145.2

132

145.2

132

114.4

3Возр+1Дете (0-3,99)

148.72

188.76

294.58

188.76

171.6

188.76

171.6

148.72

3Возр+1Дете (4-11,99)

148.72

188.76

294.58

188.76

171.6

188.76

171.6

148.72

1 BEDROOM APARTMENT EXECUTIVE

2 Возрасни лица

147.4

176

239.8

176

160.6

176

160.6

147.4

3 Возрасни лица

191.62

228.8

311.74

228.8

208.78

228.8

208.78

191.62

1Возр+1 Дете (4-11,99)

147.4

176

239.8

176

160.6

176

160.6

147.4

1Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99)

147.4

176

239.8

176

160.6

176

160.6

147.4

1Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99)

147.4

176

239.8

176

160.6

176

160.6

147.4

2Возр+1Дете (0-3,99)

147.4

176

239.8

176

160.6

176

160.6

147.4

2Возр+1Дете (4-11,99)

147.4

176

239.8

176

160.6

176

160.6

147.4

2Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99)

147.4

176

239.8

176

160.6

176

160.6

147.4

2Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99)

147.4

176

239.8

176

160.6

176

160.6

147.4

3Возр+1Дете (0-3,99)

191.62

228.8

311.74

228.8

208.78

228.8

208.78

191.62

3Возр+1Дете (4-11,99)

191.62

228.8

311.74

228.8

208.78

228.8

208.78

191.62

2 BEDROOM APARTMENT LUX

2 Возрасни лица

211.2

228.8

440

228.8

224.4

228.8

224.4

211.2

3 Возрасни лица

242.88

263.12

506

263.12

258.06

263.12

258.06

242.88

2Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99)

211.2

228.8

440

228.8

224.4

228.8

224.4

211.2

2Возр+3 Деца(0-3,99) (4-11,99) (4-11,99)

211.2

228.8

440

228.8

224.4

228.8

224.4

211.2

3Возр+1Дете (4-11,99)

211.2

228.8

440

228.8

224.4

228.8

224.4

211.2

3Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99)

211.2

228.8

440

228.8

224.4

228.8

224.4

211.2

3Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99)

211.2

228.8

440

228.8

224.4

228.8

224.4

211.2

4Возр+1Дете (0-3,99)

211.2

228.8

440

228.8

224.4

228.8

224.4

211.2

4Возр+1Дете (4-11,99)

211.2

228.8

440

228.8

224.4

228.8

224.4

211.2

RELEASE DAYS

7

14

21

14

7

14

7

7

Во цената е вклучено: појадок, употреба на внатрешен био базен, солена соба, солен базен, ледена соба, сауна , парна бања, џакузи, фитнес, интернет низ целиот хотел, чување деца од 3-6год од 9 наутро до 21 часот навечер.

-Доплата за Полупансион – 17еур возрасно лице, 10еур дете од 4-11,99год.

-Доплата за затворен паркинг – 10еур на ден

-Новогодишната (122еур возрасен и 65еур дете од 4-11,99год ) и Божиќната (45еур возрасен и 27еур дете од 4-11,99год) вечера се задолжителни.

-Бебешко креветче – бесплатно

Мимиумум престој: 

Од 20.12-26.12.2020 – 3 ноќевања, од 27.12-03.01.2020 – 4 ноќевања.

Политика на отказ:

Во период од 27.12-03.01.2021 – до 21ден пред пристигање – без пенали, после овој период 100% пенали.

Во период од 20.12-26.12.2020 и 03.01-10.01.2021-до 14 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали

Сите останати периоди – до 7 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали

Не појавување во хотел – 100% пенали.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур 

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.