CASA KARINA****

-          Хотел CASA KARINA****

www.bansko-casakarina.com

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско. Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард. Каса Карина на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, турка бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата. Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите. Исто така хотелот дозволува милениче до 5кг – со доплата од 5еур на ден. Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража со доплата од 5еур на ден, конференциска сала, интернет wi-fi, перална, ски гардероба и собен сервис.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.10.2020, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.10.2020

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.11.2020, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.11.2020

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2020, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2020

ПРОМОЦИИ:

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ВО ПЕРИОД ОД 01.12-26.12.2020= (7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12)

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ВО ПЕРИОД ОД 04.01-31.03.2020=(7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12)

Ценовник објавен на: 03.09.2020

 

CASA KARINA 4* BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2020
21.12.2020

B
22.12.2020
26.12.2020

C
27.12.2020
03.01.2021

D
04.01.2021
28.02.2021

A
01.03.2021
31.03.2021

STANDARD ROOM

2 Возрасни лица

70.4

74.8

114.4

85.8

70.4

3 возрасни лица

100.1

106.7

161.7

122.1

100.1

1 возрасно лице

52.8

56.1

85.8

64.9

52.8

1 возр +1 дете (0-3,99)

52.8

56.1

85.8

64.9

52.8

1 возр +1 дете (4-11,99)

58.3

62.7

94.6

71.5

58.3

1 Возр +2 деца (0-3,99) (4-11,99)

58.3

62.7

94.6

71.5

58.3

1 Возр+2 Деца (4-11,99) (4-11,99)

79.2

85.8

129.8

97.9

79.2

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

70.4

74.8

114.4

85.8

70.4

2 Возр +1 Дете (4-11,99)

91.3

97.9

149.6

112.2

91.3

2 Возр +2 деца (0-3,99) (0-3,99)

70.4

74.8

114.4

85.8

70.4

2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99)

91.3

97.9

149.6

112.2

91.3

2 Возр +2 деца (4-11,99) (4-11,99)

112.2

121

184.8

138.6

112.2

STUDIO

2 Возрасни лица

74.8

79.2

121

90.2

74.8

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

74.8

79.2

121

90.2

74.8

STUDIO LUX

2 Возрасни лица

88

92.4

132

101.2

88

3 возрасни лица

117.7

124.3

179.3

137.5

117.7

1-BED ROOM APARTMENT

2 Возрасни лица

92.4

96.8

132

101.2

92.4

3 возрасни лица

122.1

128.7

179.3

137.5

122.1

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

92.4

96.8

132

101.2

92.4

2 Возр +1 Дете (4-11,99)

113.3

119.9

167.2

127.6

113.3

2 Возр +2 деца (0-3,99) (0-3,99)

92.4

96.8

132

101.2

92.4

2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99)

113.3

119.9

167.2

127.6

113.3

2 Возр +2 деца (4-11,99) (4-11,99)

134.2

143

202.4

154

134.2

3 Возт +1 Дете (0-3,99)

122.1

128.7

179.3

137.5

122.1

3 Возр +1 Дете (4-11,99)

143

151.8

214.5

163.9

143

2-BED ROOM APARTMENT

4 Возрасни лица

184.8

193.6

264

202.4

184.8

5 Возрасни лица

214.5

225.5

311.3

238.7

214.5

4 Возр +1 Дете (0-3,99)

184.8

193.6

264

202.4

184.8

4 Возр +1 Дете (4-11,99)

205.7

216.7

299.2

228.8

205.7

4 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99)

184.8

193.6

264

202.4

184.8

4 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99)

205.7

216.7

299.2

228.8

205.7

4 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99)

226.6

239.8

334.4

255.2

226.6

RELEASE DAYS

7//7

14//14

21//21

14//14

7//7

Генерални услови:

EB попустите и промоциите НЕ се комбинираат

Новогодишна вечера е задолжителна – 90еур возрасен, 45еур дете од 6-11,99год.

Во цената е вклучено: внатрешен базен (28-30°C), фитнес, сауна, парна бања, WI-FI.

Услуги со доплата:

Бањарки на лице место – 5 лева за целиот престој, со депозит од 30 лева кој е повратен.

Бебешко креветче – со доплата од 5 лева на ден на лице место

Подземен паркинг / определен број на места / – 10 лева / 5еур за 24 часа.

Резервации за престој во период од 22.12.20 до 03.01.21 мора да се со 100% уплата до 10.12.2020

Миленици до 5кг – дозволено, со доплата од 6еур на ден.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Минимум престој:

Од 01.12-26.12.2020 и од 04.01-31.03.2021 – 3 Ноќевања минимум престој

Од 27.12-03.01.2021 – 5 Ноќевања минимум престој

Политика на отказ на резервација:

Сезона A до E – 25% од тотал престојот како пенали / но не помалку од 50% од 1вата ноќ

Сезона B и D – помеѓу 7 до 3 дена пред пристигање – 50% пенали од тотал / не помалку од цената на 1вото ноќевање, отказ 2 дена пред пристигање или помалку – 100% од целиот износ

Сезона C од 14 до 8 дена пред пристигање – 50% пенали од тоталот, но не помалку од 1вото ноќевање. Отказ помалку од 7 дена – 100% пенали

No-Show: 100 % од целиот период, валиден за сите периоди (A, B, C, D, E).

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.