RADIKA RESORT&SPA***** - ДОЧЕК на НОВА 2021.

-          RADIKA RESORT & SPA*****

ДОЧЕК

НА

НОВАТА 2021 ГОДИНА

 

НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ

(2 НОЌЕВАЊА) - цена по лице

1/1

1/2

СУПЕРИОР

328 €

288 €

ЈУНИОР СУИТ

348 €

308 €

Апартмани&Дуплекс АПТ

368 €

328 €

Претседателски АПТ

730 €

440 €

Овој пакет важи од 31 декември 2020 година до 2 јануари 2021 година.

· Пакетот вклучува: 2 полупансиони (2 ноќевања, појадок и вечера),

- Гала вечера со забавна музика во живо на 31 декември 2020 година и забава во живо за време на вечерата на 1 јануари 2021 година.

· Новогодишната гала вечера на 31 декември 2020 година вклучува храна и пијалоци (локално пиво / вино / ракија / газирани пијалаци / безалкохолни пијалоци / вода).

· Деца од 0 - 3,99 години сместени со родители - бесплатно.

· Деца 4 - 11,99 години - 135 € по дете за 2 ноќевања услуга со полупансион.

· Трето возрасно лице во собата, се наплатува - 238 € за 2 ноќевања со услуга за полупансион

· Гала вечера на 31.12.2020 за надворешен гостин 100 € по лице

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

· Користење на СПА центар (сауна, парна бања, приватна кабина на базен, затворен базен, џакузи, фитнес центар)

· Спорт бар (фудбалски натпревар / пинг-понг / билјард)

· Детско игралиште · Дигитална IP / ТВ со 81 канали Паркирање

· 5% ДДВ, осигурување, туристичка такса

· Огномет на 31.12.2020 година

· Добредојдовте пијалок при пријавување и збогум пакет при наплата

· Бесплатен превоз до Ски центарот Заре Лазаревски