ASTERA****

-          Хотел ASTERA****

Хотелот Астера Банско & Спа се наоѓа на само 200м од гондолата и 1км од центарот на Банско. Хотелот нуди целосно опремен спа центар, ски бар, интернет и куглана.

Спа Центарот на Хотел Астера има оддел за психо и ароматерапија. Фитнес сала, џакузи, водена пештера, детски оддел со аква парк, парни бањи, внатрешен и надворешен базен како и разновидни случаи. Во хотелот исто така има опција и за изнајмување на ски опрема и ски школа со лиценциран учител.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

(за цени на полупансион или цел пансион, во консултација со агентите)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 05.11.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 05.12.2020

(ПОПУСТОТ НЕ  Е ВАЛИДЕН ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 27.12-04.01.2021)

-10% ПОПУСТ ЗА ДОЛГ ПРЕСТОЈ ОД 7-9 НОЌЕВАЊА

15% ПОПУСТ ЗА ДОЛГ ПРЕСТОЈ ОД 10 НОЌЕВАЊА И ПОВЕЌЕ

15% ПОПУСТ ЗА СЕНИОРИ НАД 65ГОД

Ценовник објавен на 24.0.2020

ASTERA BANSKO / 4* / BANSKO

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

A
01.12.2020
10.12.2020 и 14.12.2020
19.12.2020

B
11.12.2020
13.12.2020 и 20.12.2020
27.12.2020

C
28.12.2020
03.01.2021

B
04.01.2021
24.01.2021 и 13.02.2021
14.02.2021

D
25.01.2021
31.01.2021 и 08.02.2021
12.02.2021

B
01.02.2021
07.02.2021 и 13.02.2021
14.02.2021

D
15.02.2021
19.02.2021 и 22.02.2021
26.02.2021

B
20.02.2021
21.02.2021 и 27.02.2021
28.02.2021

D
01.03.2021
07.03.2021

A
08.03.2021
30.04.2021

STANDART

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

52.8

88

158.4

88

77

88

77

88

77

52.8

3 Возрасни лица

73.9

123.2

221.76

123.2

107.8

123.2

107.8

123.2

107.8

73.9

1 Возрасно лице

45.1

71.5

124.3

71.5

63.8

71.5

63.8

71.5

63.8

45.1

1 Возр +1 Дете (0-11,99)

45.1

71.5

124.3

71.5

63.8

71.5

63.8

71.5

63.8

45.1

1 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99)

45.1

71.5

124.3

71.5

63.8

71.5

63.8

71.5

63.8

45.1

1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

58.3

93.5

163.9

93.5

83

93.5

83

93.5

83.05

58.3

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

52.8

88

158.4

88

77

88

77

88

77

52.8

DELUXE MOUNTAIN VIEW

2 Возрасни лица

63.8

99

169.4

99

88

99

88

99

88

63.8

3 Возрасни лица

89.32

138.6

237.1

138.6

123.2

138.6

123.2

138.6

123.2

89.3

1 Возрасно лице

53.9

80.3

133.1

80.3

71.5

80.3

71.5

80.3

71.5

53.9

1 Возр +1 Дете (0-11,99)

53.9

80.3

133.1

80.3

71.5

80.3

71.5

80.3

71.5

53.9

1 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99)

53.9

80.3

133.1

80.3

71.5

80.3

71.5

80.3

71.5

53.9

1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

69.8

105

175.4

105

93.5

105

93.5

105

93.5

69.8

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

63.8

99

169.4

99

88

99

88

99

88

63.8

1-BEDROOM ANNEX BUILDING

2 Возрасни лица

99

138.6

187

138.6

124.3

138.6

124.3

138.6

124.3

99

3 Возрасни лица

99

138.6

187

138.6

124.3

138.6

124.3

138.6

124.3

99

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

99

138.6

187

138.6

124.3

138.6

124.3

138.6

124.3

99

2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99)

99

138.6

187

138.6

124.3

138.6

124.3

138.6

124.3

99

3 Возр +1 Дете (0-11,99)

99

138.6

187

138.6

124.3

138.6

124.3

138.6

124.3

99

1-BEDROOM MAIN BUILDING

2 Возрасни лица

110

154

209

154

138.6

154

138.6

154

138.6

110

3 Возрасни лица

154

215.6

292.6

215.6

194.04

215.6

194.04

215.6

194.04

154

2 Возр +1 Дете (0-11,99)

110

154

209

154

138.6

154

138.6

154

138.6

110

2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99)

110

154

209

154

138.6

154

138.6

154

138.6

110

3 Возр +1 Дете (0-11,99)

154

215.6

292.6

215.6

194.04

215.6

194.04

215.6

194.04

154

2-BEDROOM ANNEX BUILDING

4 возрасни лица

121

160.6

209

160.6

146.3

160.6

146.3

160.6

146.3

121

5 Возрасни лица

121

160.6

209

160.6

146.3

160.6

146.3

160.6

146.3

121

4 Возр +1 Дете (0-11,99)

121

160.6

209

160.6

146.3

160.6

146.3

160.6

146.3

121

4 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99)

121

160.6

209

160.6

146.3

160.6

146.3

160.6

146.3

121

5 Возр +1 Дете (0-11,99)

121

160.6

209

160.6

146.3

160.6

146.3

160.6

146.3

121

3-BEDROOM ANNEX BUILDING

6 Возрасни лица

143

182.6

231

182.6

168.3

182.6

168.3

182.6

168.3

143

6 Возр +1 Дете (0-11,99)

143

182.6

231

182.6

168.3

182.6

168.3

182.6

168.3

143

6 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99)

143

182.6

231

182.6

168.3

182.6

168.3

182.6

168.3

143

2-BEDROOM MAIN BUILDING

4 возрасни лица

264

365.2

448.8

365.2

325.6

365.2

325.6

365.2

325.6

264

5 Возрасни лица

316.8

438.2

538.5

438.2

390.7

438.2

390.7

438.2

390.72

316.8

4 Возр +1 Дете (0-11,99)

264

365.2

448.8

365.2

325.6

365.2

325.6

365.2

325.6

264

4 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99)

264

365.2

448.8

365.2

325.6

365.2

325.6

365.2

325.6

264

5 Возр +1 Дете (0-11,99)

316.8

438.2

538.5

438.2

390.7

438.2

390.7

438.2

390.72

316.8

Генерални услови:

Во цените е вклучено: сите водни услуги во Аква Паркот: сауна, внатрешен базен, фитнес; ски гардероба; бесплатен паркинг; интернет само во јавните простории; превоз до гондолата.

EB попустот и промоциите за стари лица и долг престој НЕ се комбинираат

Собите кој се во анекс зградата не се поврзани со топла врска со главната зграда и аква паркот

Новогодишната вечера е здолжителна. Божиќната вечера не е задолжителна

-Бебешко креветче – бесплатно

Доплати:

-Новогодишна вечера (задолжителна) 90еур возрасен, 50еур дете од 2-12,99год

-Божиќна вечера (незадолжителна) 50еур возрасен, 30еур дете од 2-12,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур 

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Политика на отказ:

Новогодишниот период – до 30 дена пред пристигање – без пенали, потоа 1 ноќевање пенали.

Останатиот период, до 14 дена пред притигање – без пенали, потоа 1 ноќевање пенали.

No-Show – 1 ноќевање пенали

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.