RILA****

Хотелот Рила се наоѓа во срцето на ски центарот Боровец (1350м), веднаш до ски стазата. Располага со 257 соби, и 266 студиjа коi се наменети за фамилии. Располага со ресторан, лоби, тениско игралиште, одбојка, спа, базен, џакузи, (сауна, парна бања, и масажа со доплата).

 ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% попуст за резервации до 31/10/21 за престој во период од 11/12/21 до 11/04/22

 

Нови валидни цени од 11.11.2021

RILA BOROVETS / 4* / BOROVETS

ПОЛУПАНСИОН

11.12.2021
29.12.2021

30.12.2021
08.01.2022

09.01.2022
11.02.2022

12.02.2022
18.02.2022

19.02.2022
27.02.2022

28.02.2022
07.03.2022

08.03.2022
11.04.2022

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

SIGNATURE TWIN ROOM RESORT VIEW

DOUBLE ROOM

143

242

165

242

198

165

99

SINGLE ROOM

94.6

181.5

117.7

181.5

159.5

117.7

68.2

SGL 1+1 CHD (0-11,99)

111.1

198

134.2

198

176

134.2

84.7

SGL 1+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

127.6

214.5

150.7

214.5

192.5

150.7

101.2

DBL 2+1 CHD (0-1,99)

143

242

165

242

198

165

99

DBL 2+1 CHD (2-11,99)

159.5

258.5

181.5

258.5

214.5

181.5

115.5

SUPERIOR RESORT VIEW

DOUBLE ROOM

143

253

176

253

209

176

99

SINGLE ROOM

94.6

187

123.2

187

165

123.2

68.2

SGL 1+1 CHD (0-11,99)

111.1

203.5

139.7

203.5

181.5

139.7

84.7

SGL 1+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

127.6

220

156.2

220

198

156.2

101.2

DBL 2+1 CHD (0-1,99)

143

253

176

253

209

176

99

DBL 2+1 CHD (2-11,99)

159.5

269.5

192.5

269.5

225.5

192.5

115.5

SIGNATURE TWIN ROOM SLOPE VIEW

DOUBLE ROOM

154

264

176

264

220

176

110

SINGLE ROOM

105.6

193.6

128.7

193.6

171.6

128.7

79.2

SGL 1+1 CHD (0-11,99)

122.1

210.1

145.2

210.1

188.1

145.2

95.7

SGL 1+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

138.6

226.6

161.7

226.6

204.6

161.7

112.2

DBL 2+1 CHD (0-1,99)

154

264

176

264

220

176

110

DBL 2+1 CHD (2-11,99)

170.5

280.5

192.5

280.5

236.5

192.5

126.5

SUPERIOR SLOPE VIEW

DOUBLE ROOM

154

275

187

275

231

187

110

SINGLE ROOM

105.6

198

134.2

198

188.1

134.2

79.2

SGL 1+1 CHD (0-11,99)

122.1

214.5

150.7

214.5

204.6

150.7

95.7

SGL 1+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

138.6

231

167.2

231

221.1

167.2

112.2

DBL 2+1 CHD (0-1,99)

154

275

187

275

231

187

110

DBL 2+1 CHD (2-11,99)

170.5

291.5

203.5

291.5

247.5

203.5

126.5

FAMILY SUPERIOR RESORT VIEW

FAMILLY ROOM 2 ADL

154

264

176

264

220

176

110

FAM2 1+1 CHD (2-11,99)

154

264

176

264

220

176

110

FAM2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

170.5

280.5

192.5

280.5

236.5

192.5

126.5

FAM2 2+1 CHD (0-1,99)

154

264

176

264

220

176

110

FAM2 2+1 CHD (2-11,99)

170.5

280.5

192.5

280.5

236.5

192.5

126.5

FAM2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

170.5

280.5

192.5

280.5

236.5

192.5

126.5

FAM2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

187

297

209

297

253

209

143

FAMILY SUPERIOR SLOPE VIEW

FAMILLY ROOM 2 ADL

165

286

187

286

242

187

121

FAM2 1+1 CHD (2-11,99)

165

286

187

286

242

187

121

FAM2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

181.5

302.5

203.5

302.5

258.5

203.5

137.5

FAM2 2+1 CHD (0-1,99)

165

286

187

286

242

187

121

FAM2 2+1 CHD (2-11,99)

181.5

302.5

203.5

302.5

258.5

203.5

137.5

FAM2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

181.5

302.5

203.5

302.5

258.5

203.5

137.5

FAM2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

198

319

220

319

275

220

154

DELUXE SUITE RESORT VIEW

SUITE 2 ADULTS

189.2

363

235.4

363

319

235.4

136.4

SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED

223.3

420.2

275

420.2

365.2

275

165

SUI2A 1+1 CHD (2-11,99)

189.2

363

235.4

363

319

235.4

136.4

SUI2A 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

189.2

363

235.4

363

319

235.4

136.4

SUI2A 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

205.7

379.5

251.9

379.5

335.5

251.9

152.9

SUI2A 2+1 CHD (0-1,99)

189.2

363

235.4

363

319

235.4

136.4

SUI2A 2+1 CHD (2-11,99)

205.7

379.5

251.9

379.5

335.5

251.9

152.9

SUI2A 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

205.7

379.5

251.9

379.5

335.5

251.9

152.9

SUI2A 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

222.2

396

268.4

396

352

268.4

169.4

SUI2A 3+1 CHD (0-1,99)

223.3

420.2

275

420.2

365.2

275

165

SUI2A 3+1 CHD (2-11,99)

239.8

436.7

291.5

436.7

381.7

291.5

181.5

DELUXE SUITE SLOPE VIEW

SUITE 2 ADULTS

211.2

387.2

257.4

387.2

343.2

257.4

158.4

SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED

245.3

444.4

297

444.4

389.4

297

187

SUI2A 1+1 CHD (2-11,99)

211.2

387.2

257.4

387.2

343.2

257.4

158.4

SUI2A 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

211.2

387.2

257.4

387.2

343.2

257.4

158.4

SUI2A 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

227.7

403.7

273.9

403.7

359.7

273.9

174.9

SUI2A 2+1 CHD (0-1,99)

211.2

387.2

257.4

387.2

343.2

257.4

158.4

SUI2A 2+1 CHD (2-11,99)

227.7

403.7

273.9

403.7

359.7

273.9

174.9

SUI2A 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

227.7

403.7

273.9

403.7

359.7

273.9

174.9

SUI2A 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

244.2

420.2

290.4

420.2

376.2

290.4

191.4

SUI2A 3+1 CHD (0-1,99)

245.3

444.4

297

444.4

389.4

297

187

SUI2A 3+1 CHD (2-11,99)

261.8

460.9

313.5

460.9

405.9

313.5

203.5

INTERCONNECTED RESORT VIEW

ЦЕНАТА ЗА СПОЕНИ СОБИ СЕ КАЛКУЛИРА ЗА 2 СОБИ - И Е НА БАРАЊЕ

INTERCONNECTED SLOPE VIEW

ЦЕНАТА ЗА СПОЕНИ СОБИ СЕ КАЛКУЛИРА ЗА 2 СОБИ - И Е НА БАРАЊЕ

RELEASE DAYS

14

21

14

21

14

14

14

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, wi-fi, паркинг (доколку има слободни места) бесплатено чување на ски опрема и фен за сушење на ски чизми.

Baby cot – Без доплата

Строго е забрането да се носи ски опрема и чизми за скијање во собите, сета се остава во депото на ски оставата на 1ви спрат.

Доплати:

-Задолжителна Новогодишна вечера – 80еур возрасно лице / 40еур дете од 2-11,99год

-Незадложителна Божиќна вечера – 40еур возрасно лице / 20еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ПОЛИТИКИ ЗА ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИИ

Период од 11/12/2021-29/12/2021- за отказ од 1 до 4 денови пред пристигнување,50% од вкупната сума на аранжманот

Период од 11/12/2021-11/04/2022-No Show, 100% од вкупната сума на аранжманот

Период од 30.12.2021-08.01.2022-За отказ од 1 to 21 ден пред пристигнување, 50% од вкупната сума на аранжманот

Период од 09/01/2022-11/02/2022- За отказ од 1 to 14 денови пред пристигнување, 50% од вкупната сума на аранжманот

Период од 12.02.2022-18.02.2022 -За отказ од 1 to 14 денови пред пристигнување, 50% од вкупната сума на аранжманот

Период од 19.02.2022-27.02.2022 -За отказ од 1 to 14 денови пред пристигнување, 50% од вкупната сума на аранжманот

Период 28.02.2022-07.03.2022-За отказ од 1 to 14 денови пред пристигнување, 50% од вкупната сума на аранжманот

Период 08.03.2022-11.04.2022-За отказ од 1 to 14 денови пред пристигнување, 50% од вкупната сума на аранжманот

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.