SARTI - Villa PANAGIOTA

ВИЛА ПАНАЈОТА се наоѓа во новиот дел на Сарти, каде водата е најплитка и е идеална за со деца и лица кои сакаат мирен и релаксиран одмор.

Лоцирирана е на околу 100метра до плажа и 1км до центарот на Сарти. Во нејзина близина има 2 таверни и супермаркет со пекара, како и неколку бич барови на плажа.

Во нашата понуда располагаме со овие типови на соби:

Трокреветна еко соба на приземје – со помала тераса лоцирана на преминот кон другите соби, комплетно ново изградени и реновирани

Трокреветна на приземје – со поголема тераса, комплетно ново изградени и реновирани

Трокреветна соба на 1ви спрат

Четворокреветна на приземје или  1 спрат, таа на приземје е исто така реновирана.

Сите соби содржат: сопствен тоалет, ТВ, интернет, чајна кујна, тераса, клима со доплата од 5еур.

Гпс координати: 40.080592 23.979175

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, и се резервира со 30% аконтација

 ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 31.03.2021

 

ВИЛА PANAGIOTA – САРТИ

ЦЕНА за НАЕМ на СОБА за 7 НОЌЕВАЊА

ТЕРМИН

Ноќи

1/3 стд.еко

1/3 стд.приз

1/4 стд.еко

Коментар

24.05-31.05.2020

7

59

79

89

ПРОМО

31.05-07.06.2020

7

99

119

129

ПРОМО

07.06-14.06.2020

7

129

159

169

ПРОМО

14.06-21.06.2020

7

179

229

239

 

21.06-28.06.2020

7

249

279

289

 

28.06-05.07.2020

7

319

359

379

 

05.07-12.07.2020

7

359

399

409

 

12.07-19.07.2020

7

369

409

419

 

19.07-26.07.2020

7

449

479

489

 

26.07-02.08.2020

7

449

479

489

 

02.08-09.08.2020

7

449

479

489

 

09.08-16.08.2020

7

449

479

489

 

16.08-23.08.2020

7

419

439

449

 

23.08-30.08.2020

7

399

419

429

 

30.08-06.09.2020

7

329

359

369

 

06.09-13.09.2020

7

259

289

299

 

13.09-20.09.2020

7

209

239

249

 

20.09-27.09.2020

7

149

169

179

ПРОМО

НАПОМЕНА :
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%
– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:
-3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)-35еур

Попуст за лица над 63год – 10еур

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена, 15еур од Битола

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште