METROPOL****

HOTEL METROPOL 4* - LLORET DE MAR

Хотелот е неодамна реновиран, сместен е во центарот на Лорет де Мар околу 30 м од плажата. Во понуда нуди бесплатен бежичен интернет и климатизирани соби со балкони кој ви овозможуваат прекрасен поглед и уживање на медитеранското сонце.

Лорет де Мар нуди многу активности како што се разновидните спортови на вода,  сурфање ,едрење,нуркање како и прошетки до најблиските туристички места Бланес,Тоса и Калела.

Градот е познат и по добрите дискотеки ,ресторани каде младите уживаат до раните утрински часови

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

РЕДОВНИ ЦЕНИ – TWIN ROOMS - HALFBOARD

Twin

Half Board

min 2 pax
max 3 pax

цена
по лице 

возрасен на
дополнително легло

прво дете
2-12,99

23.05.2020 - 30.05.2020

335

263

191

30.05.2020 - 06.06.2020

335

263

191

06.06.2020 - 13.06.2020

379

296

214

13.06.2020 - 20.06.2020

379

296

214

20.06.2020 - 27.06.2020

458

355

253

27.06.2020 - 04.07.2020

458

355

253

04.07.2020 - 11.07.2020

486

420

376

11.07.2020 - 18.07.2020

555

479

428

18.07.2020 - 25.07.2020

555

479

428

25.07.2020 - 01.08.2020

555

479

428

01.08.2020 - 08.08.2020

662

570

509

08.08.2020 - 15.08.2020

662

570

509

15.08.2020 - 22.08.2020

662

570

509

22.08.2020 - 29.08.2020

555

479

428

29.08.2020 - 05.09.2020

458

355

253

05.09.2020 - 12.09.2020

458

355

253

Цените се изразени во евра

Во цената е вклучено:

7 ноќевања на наведената услуга Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром

Во цената не е вклучено:

Патничко осигурување Туристичка такса која се плаќа во Хотел Авионски билет - Цените се движат од 100 до 250ЕУР само со рачен багаж (повратен билет) Доплата за 20кг багаж - околу 3800мкд по лице во 2 правци; Доплата за 32кг багаж - околу 5300мкд по лице во 2 правци; Доплата за WIZZ PRIORITY- околу 1300мкд по лице во 2 правци;

Забелешка:

Цената за доплатите за багаж е валидна доколку се резервират заедно со авиобилетот и истата е променлива. Дете 0-1,99 доплаќа само за трансфер - 10€ Информации за објектот

Далечина од морето: 30 m

опис на објектот

Паркинг

далечина од

Песочна плажа: 30 m

Хотелски содржини и услуги

Интернет

Ресторан

Менувачница

Хемиско чистење

Бар во хотелот

Лифт

Перална

Рецепција 24/7

Домашни миленици

Домашни миленици (до 5 кг)

сите соби се опремени со

ТВ

Интернет конекција

Телефон

Сателитска ТВ

Сеф

Греење

Бања/Тоалет

Клима Уред

Бебешко креветче

локација

X Координати: 41.6988152

Y координати: 2.8452283

Спа Услуги

Фитнес