BOROVETS HILLS*****

-          BOROVETS HILLS*****

www.borovetshills.com

Прекрасен хотел кој располага со базен, парна бања, фитнес центар, ресторан, лоциран на 100м од ски терените во Боровец

Опис на собите: вкупно 65 соби, опремени со: минибар, сеф, кабелска ТВ, телефон, интернет, бања

http://www.borovetshills-bg.com/

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.11.2020

ПРОМОЦИИ: 

6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ДО 17.01-06.02.2021 И 28.02-30.04.2021

 

Ценовник објавен 22.09.2021

BOROVETS HILLS / 5* / BOROVETS

ПОЛУПАНСИОН

10.12.2020
27.12.2020

28.12.2020
01.01.2021

02.01.2021
16.01.2021

17.01.2021
06.02.2021

07.02.2021
20.02.2021

21.02.2021
27.02.2021

28.02.2021
30.04.2021

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

STANDARD

2 возрасни лица

88

217.8

135.3

108.9

135.3

108.9

88

3 возрасни лица

118.8

294

182.6

147

182.6

147

118.8

1 возрасно лице

61.6

217.8

94.6

77

94.6

77

61.6

1Возр+1Дете(4-11,99)

70.4

174.2

108.2

87.1

108.2

87.12

70.4

1Возр+1Дете (0-3,99)

61.6

217.8

94.6

77

94.6

77

61.6

1Возр+2Деца(0-3,99) (4-11,99)

70.4

174.2

108.2

87.12

108.24

87.12

70.4

1Возр+2Деца(4-11,99) (4-11,99)

88

217.8

135.3

108.9

135.3

108.9

88

2Возр+1Дете (0-3,99)

88

217.8

135.3

108.9

135.3

108.9

88

2Возр+1Дете (4-11,99)

105.6

261.3

162.3

130.6

162.3

130.6

105.6

STUDIO

2 возрасни лица

100.1

239.8

158.4

125.4

158.4

125.4

100.1

3 возрасни лица

135.1

323.7

213.8

169.2

213.84

169.2

135.1

1Возр+1Дете(4-11,99)

100.1

239.8

158.4

125.4

158.4

125.4

100.1

1Возр+2Деца(0-3,99) (4-11,99)

100.1

239.8

158.4

125.4

158.4

125.4

100.1

1Возр+2Деца(4-11,99) (4-11,99)

120.1

287.76

190

150.4

190

150.4

120.12

2Возр+1Дете (0-3,99)

100.1

239.8

158.4

125.4

158.4

125.4

100.1

2Возр+1Дете (4-11,99)

120.1

287.76

190

150.4

190

150.4

120.1

2Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99)

120.1

287.76

190

150.4

190

150.4

120.1

2Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99)

140.1

335.7

221.7

175.5

221.7

175.5

140.1

3возр+1Дете (0-3,99)

135.1

323.7

213.8

169.2

213.8

169.2

135.1

1 BEDROOM APARTMENT

2 возрасни лица

112.2

267.3

172.7

140.8

172.7

140.8

112.2

3 возрасни лица

151.4

360.8

233.1

190

233.1

190

151.4

1Возр+1Дете(4-11,99)

112.2

267.3

172.7

140.8

172.7

140.8

112.2

1Возр+2Деца(0-3,99) (4-11,99)

112.2

267.3

172.7

140.8

172.7

140.8

112.2

1Возр+2Деца(4-11,99) (4-11,99)

134.6

320.7

207.2

168.9

207.2

168.9

134.6

1Возр+3Деца(0-3,99) (4-11,99) (4-11,99)

134.6

320.7

207.2

168.9

207.2

168.9

134.6

2Возр+1Дете (0-3,99)

112.2

267.3

172.7

140.8

172.7

140.8

112.2

2Возр+1Дете (4-11,99)

134.6

320.7

207.2

168.9

207.2

168.9

134.6

2Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99)

134.6

320.7

207.2

168.9

207.2

168.9

134.6

2Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99)

157

374.2

241.7

197.1

241.7

197.1

157

3возр+1Дете (0-3,99)

151.4

360.8

233.1

190

233.1

190

151.4

2 BEDROOM APARTMENT

2 возрасни лица

167.2

425.7

257.4

206.8

257.4

206.8

167.2

3 возрасни лица

196.4

500

302.4

242.9

302.4

242.9

196.4

2Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99)

167.2

425.7

257.4

206.8

257.4

206.8

167.2

2Возр+3Деца (0-3,99) (4-11,99) (4-11,99)

167.2

425.7

257.4

206.8

257.4

206.8

167.2

3Возр+1Дете (4-11,99)

167.2

425.7

257.4

206.8

257.4

206.8

167.2

3Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99)

167.2

425.7

257.4

206.8

257.4

206.8

167.2

3возр+2деца (4-11,99) (4-11,99)

183.9

468.2

283.14

227.4

283.1

227.4

183.9

4Возр+1Дете (0-3,99)

167.2

425.7

257.4

206.8

257.4

206.8

167.2

4Возр+1Дете (4-11,99)

183.9

468.2

283.1

227.4

283.1

227.4

183.9

4Возр+2деца (0-3,99) (4-11,99)

183.9

468.2

283.1

227.4

283.1

227.4

183.9

5Возр+1Дете (0-3,99)

196.4

500

302.4

242.9

302.4

242.9

196.4

RELEASE DAYS

7

7

7

7

7

7

7

Во цената е вклучено: Појадок и вечера, употреба на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, ски бус, сеф и интернет, паркинг.

Попустот за рана резервација НЕ може да се комбинира со Промоциите.

Бебешко креветче – бесплатно

Политика на отказ:

До 7 дена пред пристигање – без пенали, доцен отказ – 1 ноќевање пенали, не појавување во хотел – 1 ноќевање пенали.

Доплати:

-Задолжителна туристичка такса по 1еур на ден по лице, бебе до 1,99год – не плаќа

-Новогодишната вечера е задолжителна – 90еур возрасен, дете од 4-11,99год – 35еур