ORBILUX***

-       Хотел ORBILUX***

www.orbilux.bg

Hotel Orbilux 3* Се наоѓа на 500м од гондолата и на 1км од центарот на Банско. Хотелот располага со ресторан, лоби, спа центар (базен, фитнес, сауна, парна бања) Хотелот е составен од студија, едноспални и двоспални апартмани.

СОДРЖИНА: За удобноста на гостите хотелот има централно греење, рецепција, собна услуга, интернет, лоби бар, ресторан, летна градина, скара, покриен базен, современо опремен спа центар (сауна, парна бања) со топла врска, фитнес центар, сали за масажа, ски гардероба, минибус кој бесплатно ве носи и враќа од ски центарот, лифт, 24 часовна лекарска услуга. Ресторанот Орбилукс нуди пријатна атмосфера со вкусна храна, како класична, така и традиционална, подготвена од мајсторските раце на готвачите.

Од апартманите се открива неверојатна глетка кон пистите на Банско и Пирин планина. Хотелот нуди можност за изнајмување на ски опрема и купување на ски карта директно на рецепцијата. Собите располагаат со мини кујна.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 30.09.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 05.10.2020 (НЕВАЖЕЧКИ ЗА ПЕРИОД ОД 28.12-03.01.2021)

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 31.10.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 05.11.2020 (НЕВАЖЕЧКИ ЗА ПЕРИОД ОД 28.12-03.01.2021)

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 15.10.2020, СО УПЛАТА 50% ДО 30.10.2020 (ВАЛИДЕН САМО ЗА ПЕРИОД ОД 28.12-03.01.2021)

 

Цените се објавени на 04.09.2020

 

ORBILUX 3* BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2020
18.12.2020

B
19.12.2020
27.12.2020

C
28.12.2020
07.01.2021

B
08.01.2021
07.03.2021

A
08.03.2021
31.03.2021

STUDIO

1 Возрасно лице

41.8

49.5

86.9

49.5

41.8

2 Возрасни лице

50.6

63.8

110

63.8

50.6

1 Возр +1 Дете (0-2,99)

41.8

49.5

86.9

49.5

41.8

2 Возр +1 дете (0-2,99)

50.6

63.8

110

63.8

50.6

2 Возр +1 Дете (3-12,99)

63.2

79.7

137.5

79.7

63.2

1-BED ROOM APARTAMENT

2 Возрасни лица

59.4

74.8

123.2

74.8

59.4

3 Возрасни лица

78.1

97.9

161.7

97.9

78.1

4 Возрасни лица

96.8

121

200.2

121

96.8

2 Возр +1 Дете (0-2,99)

59.4

74.8

123.2

74.8

59.4

2 Возр +1 Дете (3-12,99)

74.2

93.5

154

93.5

74.2

2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99)

59.4

74.8

123.2

74.8

59.4

2 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99)

74.2

93.5

154

93.5

74.2

2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99)

89.1

112.2

184.8

112.2

89.1

3 Возр +1 Дете (0-2,99)

78.1

97.9

161.7

97.9

78.1

3 Возр +1 Дете (3-12,99)

92.9

116.6

192.5

116.6

92.9

2-BED ROOM APARTMENT

4 Возрасни лица

101.2

118.8

211.2

118.8

101.2

5 Возрасни лица

119.9

141.9

249.7

141.9

119.9

6 Возрасни лица

138.6

165

288.2

165

138.6

4 Возр +1 Дете (0-2,99)

101.2

118.8

211.2

118.8

101.2

4 Возр +1 Дете (3-12,99)

113.8

133.65

237.6

133.6

113.8

4 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99)

101.2

118.8

211.2

118.8

101.2

4 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99)

113.8

133.6

237.6

133.6

113.85

4 Возр +2 деца (3-12,99) (3-12,99)

126.5

148.5

264

148.5

126.5

5 Возр +1 Дете (0-2,99)

119.9

141.9

249.7

141.9

119.9

5 Возр +1 Дете (3-12,99)

132.5

156.7

276.1

156.7

132.5

RELEASE DAYS

7 //7

10// 14

21 //30

10//14

7//7

Во цената е вклучено: употреба на спа центар, базен, сауна, парна бања, џакузи, ски гардероба, транфер до гондолата, надворешен паркинг.

Новогодишна вечера (задолжителна) = 55еур возрасно лица, 27еур дете од 3-12,99год

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат!

Минимум престој од 28.12-03.01.2021 – 4 ноќевања

ДОПЛАТИ:

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси 

Политика на отказ на резервација:

Доцен отказ: Период А, Ц, Д – 1 ноќевање пенали, Период Б – 50% пенали.

Не појавување во хотел: Период А, Ц, Д – 1 ноќевање пенали, Период Б – 50% пенали.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.