St.GEORGE SKI & SPA****

-          Хотел St.GEORGE SKI & SPA**** 

www.stgeorgespabansko.com

St George & Spa Hotel е лукзузен и модерен 4* хотел, на само 600м од гондолата и 1000м од центарот на Банско. Хотелот располага со апартмани и студија кои се опремени со wifi, сателитска, модерни тоалети, додека апартманите располагаат и со чајна кујна. Еден од најголемите базени во Банско се наоѓа баш во овој хотел, спа центарот, теретаната, џакузито се бесплатни за користење.

 Цените се изразени по СОБА на ДЕН на база Полупансион

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 10.11.2020

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 10.12.2020

ПРОМОЦИИ: 

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ОД 01.12-30.04.2021 , ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ

Ценовник објавен на 03.09.2020

ST. GEORGE SKI & HOLIDAY / 4* / BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2020
22.12.2020

B
23.12.2020
27.12.2020

C
28.12.2020
02.01.2021

D
03.01.2021
09.01.2021

B
10.01.2021
07.02.2021

D
08.02.2021
27.02.2021

A
28.02.2021
30.04.2021

STANDART

2 Возрасни лица

57.2

74.8

129.8

81.4

74.8

81.4

57.2

1 Возрасно лице

40

52.3

90.8

56.9

52.3

56.9

40

1 Возр +1 Дете (0-1,99)

40

52.3

90.8

56.9

52.3

56.9

40

1 Возр +1 Дете (2-11,99)

48.6

63.5

110.3

69.19

63.5

69.1

48.6

STUDIO

1 Возрасно лице

41.58

53.9

92.4

58.52

53.9

58.52

41.58

2 Возрасни лица

59.4

77

132

83.6

77

83.6

59.4

2 возр +1 дете (0-1,99)

59.4

77

132

83.6

77

83.6

59.4

2 возр +1 дете (2-11,99)

68.31

88.55

151.8

96.14

88.55

96.14

68.31

1-BED ROOM APARTAMENT

2 Возрасни лица

61.6

79.2

138.6

85.8

79.2

85.8

61.6

3 Возрасни лица (1лице на помошно легло)

81.62

104.9

183.6

113.6

104.9

113.6

81.6

4 Возрасни лица (2лица се на помошни легла)

101.6

130.6

228.6

141.5

130.6

141.5

101.6

2 Возр +1 Дете (0-1,99)

61.6

79.2

138.6

85.8

79.2

85.8

61.6

2 Возр +1 Дете (2-11,99)

70.8

91

159.3

98.6

91

98.6

70.8

2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-1,99)

61.6

79.2

138.6

85.8

79.2

85.8

61.6

2 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99)

70.8

91

159.3

98.6

91

98.6

70.8

2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

80

102.9

180.1

111.5

102.9

111.5

80

3 Возр +1 Дете (0-1,99)

81.6

104.9

183.6

113.6

104.9

113.6

81.6

3 Возр +1 Дете (2-11,99)

90.8

116.8

204.4

126.5

116.8

126.5

90.8

2-BED ROOM APARTMENT

4 Возрасни лица

110

138.6

247.5

151.8

138.6

151.8

110

5 Возр.лица (1лице на помошно легло)

127.8

161.1

287.7

176.4

161.1

176.4

127.8

6 Возр.лица (2лица на помошно легло)

145.7

183.6

328

201.1

183.6

201.1

145.7

4 Возр +1 Дете (0-1,99)

110

138.6

247.5

151.8

138.6

151.8

110

4 Возр +1 Дете (2-11,99)

118.2

148.9

266

163.1

148.9

163.1

118.2

4 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-1,99)

110

138.6

247.5

151.8

138.6

151.8

110

4 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99)

118.2

148.9

266

163.1

148.9

163.1

118.2

4 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

126.5

159.3

284.6

174.5

159.3

174.5

126.5

5 Возр +1 дете (0-1,99)

127.8

161.1

287.7

176.4

161.1

176.4

127.8

5 Возр +1 дете (2-11,99)

136.1

171.5

306.3

187.8

171.5

187.8

136.1

3-BED ROOM APARTMENT

6 Возрасни лица

165

206.8

374

227.7

206.8

227.7

165

7 Возрасни лица (1лице на помошно легло)

182.8

229.2

414.5

252.3

229.2

252.3

182.8

8 Возрасни лица (2лица на помошно легло)

200.7

251.6

455

277

251.6

277

200.7

6 Возр +1 Дете (0-1,99)

165

206.8

374

227.7

206.8

227.7

165

6 Возр +1 Дете (2-11,99)

173.2

217.1

392.7

239

217.1

239

173.2

6 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99)

173.2

217.1

392.7

239

217.1

239

173.2

6 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

181.5

227.5

411.4

250.4

227.5

250.4

181.5

7 Возр +1 Дете (0-1,99)

182.8

229.2

414.5

252.3

229.2

252.3

182.8

7 Возр +1 Дете (2-11,99)

191.1

239.5

433.2

263.7

239.5

263.7

191.1

RELEASE DAYS

5//5

7//7

24//24

10//10

7//7

10//10

5//5

ГЕНЕРАЛНИ ПОДАТОЦИ

-Во цените е вклучено: базен со минерална вода, сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi, паркинг, трансфер до гондолата, детски клуб, во текот на вечерата – вода, безалкохолен пијалок и џус од автомат, локално пиво и вино!

-Полупансионот не се служи на 31.12. гостите имаат ручек на 01.01.2021
-Резервациите за Новогодишниот и Божиќниот период се прават со 100% уплата веднаш.

Новогодишна вечера – задолжителна – 70еур возрасен, 40 дете од 2-11.99год

Божиќна вечера – незадолжителна – 10еур возрасен, 5еур дете од 2-11,99год

-Baby cot – бесплатно

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси ниту услужна такса

Политика на отказ:

Сезона А и Б – до 10 дена пред поаѓање без пенали, доцен отказ 1 ноќевање пенали

Сезона Ц – до 14 дена пред поаѓање без пенали, доцен отказ 3 ноќевања пенали

Сезона Д – до 24 дена пред поаѓање без пенали, доцен  отказ 100% пенали