ВРЊАЧКА БАЊА

MERKUR****

Хотел МЕРКУР****

Сместен е во самиот центар на Врњачка Бања, веднаш до шеталиштето...на гостите им се на располагање затворен базен со термална вода, фитнес центар, масажи и третмани. Собите се светли и нудат поглед на самиот центар на Врњачка Бања...сите се климатизирани и поседуваат кабелска ТВ, а повеќето од нив имаат и мини-бар. На гостите им се на располагање следните медицински услуги : лекари – специјалисти и субспецијалисти, физикален блок, спратна и дежурна амбуланта (24 часа).

ИНДИВИДУАЛЕН ЦЕНОВНИК до 31.03.2020

 

Термин :

УСЛУГА

ЦЕНА по лице на ден

03.01.2020-31.03.2020

ПОЛУПАНСИОН

35 €

Цената е дадена по лице на ден, во €, по курс 1 € = 62,00 ден. Плаќање исклучиво во денарска противвредност.

СОДРЖИНА на услугите :

-          Сместување во 1/2 соби

-          Исхрана на база полупансион (доручек и вечера/шведска маса)

-          Секојдневно користење на Aqua Centar “Waterfall” (базен со термоминерална вода, со температура од 28оС, со топови за подводна масажа, боди-џет (Body Jet), масажни тушеви, гејзер, Вирпул (Whirlpool), тепидариуми (топли клупи), финска сауна и турско купатило.

-          Секојдневно користење на фитнес-центарот “Merkur Gym” (опрема за кардио програма, траки за трчање, собни велосипеди, твистер, суви весла, Гладијатор)

-          Секојдневно користење на Wellness центарот (основен пакет – финска сауна со темепаратура 60-100 оС, турско парно купатило 50оС, инфрацрвена сауна, тепидариум, kneipp клупи, лакониум, медитација, ладна соба) и водени содржини (базен со термоминерална вода 27-32оС со подводна масажа, Kneipp-ов поток, џакузи, мраз)