MPM GUINNESS****

-          Хотел MPM GUINNESS****

www.mpmhotels.bg/hotel/mpm-sport-hotel

Модерен хотел, сместен во мирниот дел на Банско на само 200м од гондолата. Хотелот се состои од 61 стилски опремени студија и апартмани. Нуди и спа центар базен со затоплена вода, сауна, парна бања и масажа (со доплата). Бесплатен отворен паркинг и затворен со доплата од 8еур на ден. Бесплатно вифи во заедничките простории.

 ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2020

ПРОМОЦИИ

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 ВАЖИ ЗА ПРЕСТОЈ ДО 23.12.2020 И ПОСЛЕ 09.03.2021

Ценовникот е објавен на 05.09.2020

GUINNESS MPM / 4* / BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2020
18.12.2020

B
19.12.2020
25.12.2020

C
26.12.2020
03.01.2021

B
04.01.2021
09.01.2021

A
10.01.2021
15.01.2021

D
16.01.2021
26.02.2021

A
27.02.2021
11.04.2021

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

STUDIO

1 Возрасно лице

75.3

107.8

143

107.8

75.3

80.3

75.3

2 Возрасни лица

84.7

107.8

143

107.8

84.7

94.6

84.7

3 Возрасни лица

118.5

150.9

200.2

150.9

118.5

132.4

118.5

1 Возр +1 Дете (0-1,99)

75.35

107.8

143

107.8

75.35

80.3

75.35

2 Возр +1 Дете (0-1,99)

84.7

107.8

143

107.8

84.7

94.6

84.7

2 Возр +1 Дете (2-11,99)

98.4

121.5

156.7

121.5

98.4

108.3

98.4

1-BED ROOM APARTAMENT

2 Возрасни лица

91.3

116.6

154

116.6

91.3

101.2

91.3

3 Возрасни лица

127.8

163.2

215.6

163.2

127.8

141.6

127.8

2 Возр +1 Дете (0-1,99)

91.3

116.6

154

116.6

91.3

101.2

91.3

2 Возр +1 Дете (2-11,99)

105

130.3

167.7

130.3

105

114.9

105

2 Возр +2 Дете (0-1,99) (0-1,99)

91.3

116.6

154

116.6

91.3

101.2

91.3

2 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99)

105

130.3

167.7

130.3

105

114.9

105

2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

118.8

144.1

181.5

144.1

118.8

128.7

118.8

3 Возр +1 Дете (0-1,99)

127.82

163.2

215.6

163.2

127.8

141.6

127.8

3 Возр +1 Дете (2-11,99)

141.5

176.9

229.3

176.9

141.5

155.4

141.5

2-BED ROOM APARTMENT

4 Возрасни лица

154

202.4

275

202.4

154

180.4

154

5 Возрасни лица

184.8

242.8

330

242.8

184.8

216.4

184.8

4 Возр +1 Дете (0-1,99)

154

202.4

275

202.4

154

180.4

154

4 Возр+1 Дете (2-11,99)

167.7

216.15

288.7

216.1

167.7

194.1

167.7

4 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-1,99)

154

202.4

275

202.4

154

180.4

154

4 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99)

167.7

216.1

288.7

216.1

167.7

194.1

167.7

4 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

181.5

229.9

302.5

229.9

181.5

207.9

181.5

5 Возр +1 Дете (0-1,99)

184.8

242.8

330

242.8

184.8

216.4

184.8

5 Возр +1 Дете (2-11,99)

198.5

256.6

343.7

256.6

198.5

230.2

198.5

RELEASE DAYS

3//3

14//14

21//21

14//14

3//3

7//7

3//3

Генерални услови:

Попустот за рана резервација и Промоциите можат да се комбинираат!

Новогодишната вечера е задолжителна – 74еур по возрасен -37еур дете од 2-11,99год.

Во цената е вклучено: базен, сауна, парна бања, ски гардероба за своја опрема, Wi-Fi на рецепција , превоз до гондолата.

Внатрешен паркинг – 8 еур на ден.

Бебешко креветче – бесплатно на барање

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.