BLUE SEA****

Кушадаси е најголемото летувалиште на турско-егејската обала, но и место каде непрекинато доаѓаат патнички бродови од каде туристите идат да го видат древниот Ефес. Покрај пристаништето се наоѓаат и ѕидините на Стариот град (Caravanserai), во кој се сместени голем број на работилнице, ресторани и места за ноќен провод. Одма поред него се наоѓа Островот на птиците, шарматно островче на кое се наоѓа мала тврдина, како и неколку кафичи и барови. Под островот се наоѓа нова марина во која пристигнуваат јахти од целиот свет. Од таму градот почнува да се шири со голема брзина и секоја година има се повеќе и повеќе хотели, покрај обалата и низ брдата кои го опкружуваат градот. За младите тука е и позната Bar street, каде баровите работат секоја вечер и гарантираат феноменална забава во текот на летувањето.

Хотел Blue Sea ***+ е лоциран на 2 минути пешачење од најпознатата плажа Ladies Beach и на 3км од центарот на градот. Хотелот располага со вкупно 50 соби, ресторан, ресторан на покривот, лоби бар, сеф на рецепција, wi-fi, градина, паркинг. Секоја соба располага со клима, сопствена бања, балкон, мини бар, ТВ, и Wi-Fi.

 Цените се изразени по лице за пакет од 10ноќевања со превоз, на база Полупансион

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд

 

Hotel Blue Sea 4* Kushadasi

Термини

цена по лице

Термини

Цена по лице

Термини

Цена по лице

01.06-11.06

262

11.07-21.07

350

20.08-30.08

350

06.06-16.06

262

16.07-26-07

350

25.08-04.09

326

11.06-21.06

272

21.07-31.07

350

30.08-09.09

326

16.06-26.06

272

26.07-05.08

350

04.09-14.09

319

21.06-01.07

309

31.07-10.08

350

09.09-19.09

319

26.06-06.07

319

05.08-15.08

350

14.09-24.09

319

01.07-11.07

350

10.08-20.08

350

19.09-29.09

319

06.07-16.07

350

15.08-25.08

350

23.09-04.10

319

Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 Еуро, второ дете 20% попуст.

Дете од 6-11,99 години 20% попуст.

Цената е дадена по лице 10 ноќевања со појадок + вечера (HB) и вклучен превоз.

Климата е вклучена во цената од 01.07-31.08.2020

*За патување со сопствен превоз во периодот од 05.07 заклучно со 25.08 цената се намалува за 40 еуро по лице

Датумот на поагање е ден пред датумите кои што се дадени во табелите.

Организиран трансфер од следните градови :

Битола – спортска сала 09 :00 ч
Прилеп-бензиска пумпа Лук Оил 09:30 ч
Кавадарци – гранична полиција 10:30 ч
Штип –  за време и место по договор