APARTMANI KRALJEVI CARDACI

-          APARTMANI KRALJEVI CARDACI

www.kraljevicardaci.com

 

АПАРТМАНСКИ КОМПЛЕКС „КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ“

ЦЕНИТЕ се дадени за НАЕМ на АПАРТМАН во период : 29.11.2020 – 04.04.2021

ПЕРИОД

СМЕНА

1/3 СТУДИО

1/4 АПАРТМАН

1/6 АПАРТМАН

КОМФОРТ

ЛУКС

КОМФОРТ

ЛУКС

КОМФОРТ

ЛУКС

29.11.-13.12.

Нед/нед

34

37,5

47

51,5

55,5

61

13.12. - 20.12.

5=7*

Нед/нед

41

45,5

53

58,7

75,5

84

20.12. - 27.12.

Нед/нед

44

48,5

63

69,5

77,5

86

27.12. - 03.01.

Нед/нед

72,7

80,5

97

107

111,5

123,5

27.12. – 03.01.

Нед/нед

92

101,5

121,5

134

135,5

150

03.01. - 17.01.

Нед/нед

48,7

54

68

75

87

96

17.01. - 31.01.

Нед/нед

44

48,5

63

69,5

77,5

86

31.01. - 07.02.

Нед/нед

58

64

75,5

83,5

91

99,5

07.02 - 14.02.

Нед/нед

63

69

82,5

91,5

97

107

0

14.02. - 07.03.

Нед/нед

41

45,5

50,3

55,5

66

73

07.03. - 04.04.
5=7*

Нед/нед

34

37,5

47

51,5

55,5

61

 *За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемува за 20%

              Цените се дадени за Наем на Студио / Апартман во зависност од капацитетот на сместувањето  

*AКЦИЈА 5=7 5 НОЌИ ПЛАТИ - 2 НОЌИ ГРАТИС

EARLY BOOKING :

-          10% за резервации до 15.10.2020

-          5% за резервации до 31.10.2020

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

-          НАЕМ на СТУДИО/АПАРТМАН

-          Чистење,струја,вода,греење,постелнина,пешкири

-          Средување на апартманот и промена на пешкири на 2 дена

-          Трансфер до Ски-Центар 5 пати во денот во склоп на работно време на Ски Центарот

-          Користење на Ски-Гардеробер на 30 метри од Ски-Стаза „ Mало Езеро“

-          -15% попуст за користење на Spa Wellness центар во Хотел Kraljevi Cardaci 4*

   ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

-          Туристичка Такса (задолжително при Chek In) 1€ по лице на ден за возрасни,деца од 7-15 години 0,50 € по лице на ден,Деца од 0-6,99 години – Гратис

-          Хотелско осигурвање (задолжително при Chek In) плаќат сите гости 0,20 € / по лице на ден.

  Доплати кои не се задолжителни :

-          Полупансион (појадок и вечера) Возрасни - 15,00€ по лице на ден Деца од 2-12 години 9€ по лице на ден

-          Појадок Возрасни 5€ по лице на ден/возрасни деца од 2-12 години 3€ / по лице на ден

-          Вечера Возрасни 10€ по лице на ден,деца од 2-12 години 6€ / по лице на ден.

- 15% попуст за влез во SPA&WELLNESS центар кој се простира на 1.500m² и содржи:

- затворен базен со димензии 14x6m со џакузи (длабочина 1,7m)

- отворен базен со димензии 10x5m (длабочина 1,5m)

- џакузи на отворено

- Финска Сауна

- Био Сауна (руска Бања)

- Арома Парна Бања

- Хамам

- Солена Соба

-  kneipp базен

- Тапидариум *Дозволен престој само за возрасни над 12 години

Детски SPA&WELLNESS центар :

-         Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)

-         Детски базен со димензии 13x11m (длабочина 1m) со тобогани (мини аква парк)

ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕ :

Студио (2 и 3 лица) - Студиото се состои од една просторија со гарнитура на развлекување за две лица,едено дополнително легло на развлекување (студио 3 лица ), купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна, Фрижидер, Шпорет, Кабловска Телевизија и LCD TV,WI-Fi.

Апартман (4 лица)- Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со франциски лежај,купатило (туш и фен),комплетно опремена кујна,електричен шпорет,фрижидер,кабловска телевизија со LCD ТV,Wi-FI.

Апартман (6 лица)- Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица(во некои апартмани има и камин во дневна соба)две спални соби,една спална соба со француски лежај,друга спална соба со две редовни легла,купатило (туш,фен),комплетно опремена кујна електричен шпорет,фрижидер,кабловска телевизија со LCD ТV,Wi-FI.