BISTRA****

-          БИСТРА**** 

www.bistra.com/mk/hotel-bistra

Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година. Хотелот поседува 118 кревети во удобно уредени соби со џакузи кади и тушеви, телефон и ТВ. Нашиот ресторан нуди богат избор на исклучителни специјалитети од морска храна и традиционални јадења.

 

Период

 

ТИП на

Соба

 

 

До 14.12.2020

15.12.-29.12.

16.01.-13.02.

17.02.-28.02.

 

 

30.12.’20-01.01.’21

 

 

 

14.02.’20-16.02.’20

 

 

02.01.’20-15.01.’20

нед/чет

пет/саб

нед/чет

пет/саб

1/1

29 €

35

59 €

89 €

115

125 €

89 €

1/1 deluxe

(Jacusi)

 

39 €

 

45

 

69

 

99 €

 

-

 

-

 

99 €

1/2

50

60

84

127

165 €

185 €

127 €

1/2

Deluxe

(jacusi)

 

70

 

80

 

104

 

147

 

-

 

-

 

147 €

НАПОМЕНА :

-          ЦЕНИТЕ за ПРВАТА ТАБЕЛА (До 14.12.2020) се на база НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК, на СОБА

-          Цените се дадено во €, плаќање во денарска противвредност (1 € = 62 мкд)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

-          ИСХРАНА на база ПОЛУПАНСИОН (појадок+вечера) по СОБА

-          WI-FI

-          Паркинг

-          Користење на СПА-центарот (внатрешен базен, Турска бања, џакузи – важи за хотелите БИСТРА и ЛОЏ

-          Користење на СПА-центар (надворешен базен со термална вода и сауна) – важи за хотел СПОРТ

-          Туристичка такса

-          Сет за кафе и чај во соба

-          Игротека за деца

ПОПУСТИ и ДОПЛАТИ :

-          20% попуст на дневна ски-карта

-          ДЕЦА 0-6,99 год.-ГРАТИС

-          ДЕЦА 7-11,99 год. – плаќаат 50% од цената

-          ДОПЛАТА за оброк (ручек) : 7 € по лице, на ден

-          ТРЕТО ЛИЦЕ во соба : ПОПУСТ од 40% од цената

-          ДОПЛАТА за НОВОГОДИШНА СВЕЧЕНА ВЕЧЕРА : 40 € по лице