хотел REGINA BLUE*****

Хотел Regina Blue 5* е луксузен хотел во Албанија, кој се наоѓа во живописното село Радиме, Валона, Албанија. Има со сопствена плажа, располага со отворен базен, сопствен ресторан, и приватен бесплатен паркинг, снек бар на плажа. Прекрасното Јонско море пред хотелот и прекрасните планини и пејзажи нудат незаборавно искуство.

Секоја соба има клима уред, ТВ со рамен екран и тераса. Сопствена бања кој се состои од туш/када. Капацитетот на собите е за 2 лица / 2+1 лице / 2+2  лица

 

СТАНДАРДНА СОБА – ЦЕНА по СОБА ПЕРИОД : 01.06. – 30.09.2021

ОПИС

УСЛУГА

ЦЕНА во €

2PAX

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

98.1

3PAX

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

130.8

2+1 CHD (0-3,99)

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

98.1

2+1 CHD (4-11,99)

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

122.4

JUNIOR SUITE – ЦЕНА по СОБА ПЕРИОД : 01.06. – 30.09.2021

ОПИС

УСЛУГА

ЦЕНА во €

2PAX

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

126.4

3PAX

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

130.8

2+1 CHD (0-3,99)

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

126.4

2+1 CHD (4-11,99)

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

126.4

SUITE ПЕРИОД : 01.06. – 30.09.2021

ОПИС

УСЛУГА

ЦЕНА во €

2PAX

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

146.1

3PAX

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

150.4

2+1 CHD (0-3,99)

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

146.1

2+1 CHD (4-11,99)

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

146.1

2+2 CHD (0-3,99) (0-3,99)

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

146.1

2+2 CHD (4-11,99) (0-3,99)

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

146.1

2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

146.1

3+1 CHD (0-3,99)

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

150.4

3+1 CHD (4-11,99)

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

150.4

СТАНДАРДНА СОБА – ЦЕНА по СОБА ПЕРИОД : 01.06. – 30.09.2021

ОПИС

УСЛУГА

ЦЕНА во €

2PAX

ПОЛУПАНСИОН

117.7

3PAX

ПОЛУПАНСИОН

160.2

2+1 CHD (0-3,99)

ПОЛУПАНСИОН

117.7

2+1 CHD (4-11,99)

ПОЛУПАНСИОН

146.9

СТАНДАРДНА СОБА – ЦЕНА по СОБА ПЕРИОД : 01.06. – 30.09.2021

ОПИС

УСЛУГА

ЦЕНА во €

2PAX

ПОЛН ПАНСИОН

137.3

3PAX

ПОЛН ПАНСИОН

189.7

2+1 CHD (0-3,99)

ПОЛН ПАНСИОН

137.3

2+1 CHD (4-11,99)

ПОЛН ПАНСИОН

171.4

Во цената Е вклучено:

Појадок/ручек/вечера
Користење безжичен интернет
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Туристичка такса 1 евро на ден по лице
Превоз
Патничко осигурување

При резервации се уплаќа аванс од 50% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 7 дена пред реализацијата на аранжманот.

Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Патниците собата првиот ден ја превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на собата е до 10:00 часот.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на лице место.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.