St.IVAN RILSKI****

-          Хотел St.IVAN RILSKI**** 

http://www.saintivanrilski.com/en/

Св. Иван Рилски е совршеното место да си го поминете вашиот одмор, лоциран е на 800м од ски лифтот. Хотелот за своите гости им нуди бесплатно користење на внатрешниот базен, турска бања, фитнес сала како и бесплатен шатл за гостите до гондолата. Свети Иван Рилски се простира на површтина од 13,000 м2.

Хотелот располага со: електронски игри (со доплата) сеф на рецепција (со доплата) room service, ресторан, a la carte ресторан, меана (ресторан со национален стил) SPA-центар, салон за убавина, сала за конференција, бизнис центар, продавница, перална (со доплата)

-Во собите- два одделни или еден брачен кревет, ТВ, мини-бар, телефон, интернет(бесплатно), тоалет, фен за коса, балкон, клима, чистење – секој ден, промена на постелнина – 3 пати неделно, крпи – секој ден

-Апартмани- дневна соба и спална соба, целосно опремена кујна

-Делукс соба – 55м2 – 6 соби во главната зграда, брачно легло, фотеља која не се спушта, софа, тоалет, поголеми во квардатура со два мијалника и биде, тв, телефон, мини бар.

-Во студио: две оделни легла или брачен кревет, целосно опремена кујна, електричен бокал

Во главната зграда каде е спа центарот и рестораните, се наоѓаат само двокреветни соби, студијата и апартманите се во други објекти кои не се поврзани со главната зграда со топла врска.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И САМО НАЕМ

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ВАЖАТ ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2020 (за период на престој од 09.12-30.12.2020 и 10.01-31.03.2021)

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2020 СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2020 (за период на престој од 31.12-08.01.2021) 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2020 (за период на престој од 09.12-30.12.2020 и 10.01-31.03.2021)

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2020 (за период на престој од 09.12-30.12.2020 и 10.01-31.03.2021)

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.11.2020 СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.11.2020 (за период на престој од 31.12-08.01.2021) 

Ценовник објавен на 09.09.2020

SAINT IVAN RILSKI HOTEL & SPA / 4* / BANSKO

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

09.12.2020
23.12.2020

24.12.2020
30.12.2020

31.12.2020
02.01.2021

03.01.2021
09.01.2021

10.01.2021
29.01.2021

30.01.2021
09.03.2021

10.03.2021
31.03.2021

ЕКО ДВОКРЕВЕТНА БЕЗ БАЛКОН / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

61.6

74.8

125.4

88

61.6

74.8

61.6

1Возр+1 Дете (0-11,99)

61.6

74.8

125.4

88

61.6

74.8

61.6

ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

66

79.2

132

92.4

66

79.2

66

3 Возрасни лица

89.1

106.7

178.2

124.3

89.1

106.7

89.1

1 Возрасни лице

59.4

71.5

118.8

83.6

59.4

71.5

59.4

1Возр+1Дете (0-11,99)

59.4

71.5

118.8

83.6

59.4

71.5

59.4

1Возр+2 Деца (0-11,99) (0-11,99)

66

79.2

132

92.4

66

79.2

66

2Возр+1Дете (0-5,99)

66

79.2

132

92.4

66

79.2

66

2Возр+1Дете (6-11,99)

74.8

88

140.8

101.2

74.8

88

74.8

САМО НАЕМ

09.12.2020
23.12.2020

24.12.2020
30.12.2020

31.12.2020
02.01.2021

03.01.2021
09.01.2021

10.01.2021
29.01.2021

30.01.2021
09.03.2021

10.03.2021
31.03.2021

СТУДИО / ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ САМО ЗА НАЕМ БЕЗ ПАНСИОН

2 Возрасни лица

59.4

72.6

125.4

85.8

59.4

72.6

59.4

3 Возрасни лица

79.2

96.8

168.3

114.4

79.2

96.8

79.2

1Возр+1Дете (0-11,99)

59.4

72.6

125.4

85.8

59.4

72.6

59.4

1Возр+2 Деца (0-11,99) (0-11,99)

59.4

72.6

125.4

85.8

59.4

72.6

59.4

2Возр+1Дете (0-5,99)

59.4

72.6

125.4

85.8

59.4

72.6

59.4

2Возр+1Дете (6-11,99)

66.55

79.75

132.55

92.95

66.55

79.75

66.55

АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА / ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ САМО ЗА НАЕМ БЕЗ ПАНСИОН

2 Возрасни лица

68.2

83.6

145.2

99

68.2

83.6

68.2

3 Возрасни лица

88

107.8

188.1

127.6

88

107.8

88

4 Возрасни лица

107.8

132

231

156.2

107.8

132

107.8

1Возр+1Дете (0-11,99)

68.2

83.6

145.2

99

68.2

83.6

68.2

1 Возр+2 Деца (0-11,99) (0-11,99)

68.2

83.6

145.2

99

68.2

83.6

68.2

2Возр+1Дете (0-5,99)

68.2

83.6

145.2

99

68.2

83.6

68.2

2возр+1Дете (6-11,99)

75.3

90.75

152.3

106.1

75.3

90.75

75.3

2Возр+2Деца (0-5,99) (6-11,99)

75.3

90.75

152.3

106.1

75.3

90.75

75.3

2Возр+2Деца (6-11,99) (6-11,99)

82.5

97.9

159.5

113.3

82.5

97.9

82.5

3Возр+1Дете (0-5,99)

88

107.8

188.1

127.6

88

107.8

88

3Возр+1Дете (6-11,99)

95.1

114.9

195.2

134.7

95.15

115

95.1

RELEASE DAYS

5

7

27

10

5

7

5

Генерални услови:

Попустите и промоциите можат да се комбинираат. Но не се калкулира на оброкот во Студиа и Апартмани.

Во цената е вклучено: парна бања, сауна, базен, ледена соба, превоз до гондоата, Wi-fi во заедничките простории и соби

Доплата за паркинг: 5 еур на ден. Доплата за специфичен број на соба 15еур.

Доплата за Појадок во Студио или АПП – 4еур возрасен, 2еур дете од 6-11,99год

Доплата за ПОЛУПАНСИОН во Студио или АПП – 16еур возрасен, 8еур дете од 6-11,99год

Доплата за ПОЛУПАНСИОН во Двокреветна или Делукс соба – 13еур возрасен, 7еур дете од 6-11,99год

Доплата за делукс двокреветна соба – 15еур по возрасен (секој ден дополнување на чај, кафе, крем и вода во соба)

Промена на имиња на резервација со ран букинг НЕ Е ВОЗМОЖНО

Бебешко креветче – бесплатно

Деца до 5.99 год не плаќаат за Божиќна и Новогодишна вечера и не постои детско мени.

Новогодишната вечера е задолжителна-76еур по возрасен, 36еур за дете од 6-11,99год,

Божиќната вечера – незадолжителна, 30еур возрасен, 15еур дете од 6-11,99год.

Доплата за домашни миленици – еднократно – 20еур, и тие се прифаќаат само во анекс зградите.

Минимум престој за новогодишниот период од 3 ноќевања.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Политика на отказ:

Доцен отказ 2 ноќевања пенали, не појавување во хотел 1 ноќевања пенали.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.