АУРОРА РЕСОРТ & СПА*****

www.auroraresort.mk

Со надморска височина од 1100 метри, ресортот е сместен во источниот планински дел на Македонија, близу до градот Берово, веднаш над Беровското езеро и прекрасниот кањон на Малешевските планини. Точно овој регион, често именуван како мала Швајцарија, се наоѓа еден од четирите воздушни коридори во светот, збогатен со огромно количество на кислород, претворајќи го ресортот во беспрекорно чиста воздушна бања. Изграден од природни елементи, со употреба на вулкански камен и дрво, оплеменет со различни видови на растенија и дрва кои го претвораат ресортот во прекрасна ботаничка градина, збогатен со секојдневниот пој на птиците, припитомени во куќарките соецијално изработени за нив и потставени по боровите кои го опкружуваат комплексот, ресортот е вистинска хармонична бајка.

Со своите содржини како: world-class СПА центар, Ресторан што претставува уметничко ремек дело, пет ѕвездено сместување, прекрасни базени, беспрекорна услуга од светска класа и богати и интересни планински содржини, го прават овој луксузен сепак интимен комплекс Вашето совршено бегство од секојдневието…

 

 

ЦЕНА по ЛИЦЕ на ДЕН

 

25.01.2021-10.04.2021

 

11.04.2021-28.04.2021

29.04.2021-02.05.2021

мин. 3 ноќи престој

СОБА

НЕД.-ЧЕТ.

ПЕТ.-САБ.

НЕД.-ЧЕТ.

ПЕТ.-САБ.

НЕД.-ЧЕТ.

ПЕТ.-САБ.

1/2 СУПЕРИОР

34 €

38 €

37 €

42 €

43 €

43 €

1/2 ДЕЛУКС

42 €

46 €

45 €

50 €

50 €

50 €

1/2 ЈУНИОР СУИТ

42 €

46 €

45 €

50 €

50 €

50 €

1/2 АПАРТМАН

50 €

54 €

54 €

59 €

59 €

59 €

1/2 АРТ СТУДИО

50 €

54 €

54 €

59 €

59 €

59 €

ВИЛА ДУПЛЕКС АПТ (тотал цена)

129 €

144 €

141 €

160 €

163 €

163 €

-          Цените се изразени во евра за ноќевање со појадок

-          Доплата за полупансион: Возрасен 12€, Дете од (3-11.99) 6 €

Генерални услови за деца : информации во агенција, цените варираат во зависност од типот на собата.

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК ЗА 2021.ГОДИНА ПО ПЕРИОДИ

 

Тип соба

 

Вид на соба

01.10. 2021 – 15.12.2021

16.09.2021-31.10.2021

01.06.-15.09./16.12.-30.12.

НЕД.-ЧЕТ.

ПЕТ.-САБ.

НЕД.-ЧЕТ.

ПЕТ.-САБ.

НЕД.-ЧЕТ.

ПЕТ.-САБ.

 

SUPERIOR

DOUBLE

75 €

84 €

81 €

92 €

88 €

99 €

SINGLE

59 €

67 €

65 €

74 €

70 €

77 €

TRIPLE

100 €

113 €

110 €

124 €

119 €

134 €

DELUXE / JUNIOR

SUITE

DOUBLE

92 €

100 €

99 €

110 €

106 €

117 €

SINGLE

74 €

81 €

79 €

88 €

85 €

94 €

TRIPLE

124 €

136 €

134 €

149 €

143 €

157 €

APARTMENT/ ART

STUDIO

DOUBLE

110 €

119 €

119 €

130 €

128 €

139 €

SINGLE

106 €

117 €

107 €

117 €

114 €

124 €

TRIPLE

148 €

160 €

160 €

174 €

173 €

187 €

VILA

APARTMENT

Max 5 ADL/ 4 ADL+1chd (0-11,99)

 

142 €

 

160 €

 

155 €

 

177 €

 

167 €

 

189 €

Политика за ДЕЦА :

-          1во дете до 11,99 год. и 2ро дете до 2,99 год. во 1/2 соба (со 2 возрасни) – БЕСПЛАТНО

-          2ро дете 3-11,99 години во 1/2 соба плаќа 50% од сумата за возрасен

-          3то ВОЗРАСНО лице : -30% од цената за возрасен (на помошен лежај)

-          Цените се изразени во € (1 € = 62 денари)