хотел ПЕЛА***-Св.Стефан

-          Хотел ПЕЛА*** - Св.Стефан

www.hotelpela.com.mk

Хотелот се наоѓа во туристичката населба Св.Стефан (4 км. од Охрид), во тивка инспиративна борова шума. Најблиската песочна плажа е на 100 м. од хотелот. Хотелот има капацитет од 45 соби (124 легла).

Хотелот располага со тераса, отворен ресторан, паркинг, игралиште за мал фудбал/кошарка, семинарска сала, додека собите располагаат со кабелска ТВ, ТВЦ, WI-FI, директна телефонска линија, мини-бар, клима.

 

ЦЕНИ по ЛИЦЕ за 1 до 6 НОЌЕВАЊА

УСЛУГА

ТИП СОБА

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

ПОЛУПАНСИОН

 

ПОЛН ПАНСИОН

1/1 СОБА

34 €

39 €

-

1/2 СОБА

25 €

30 €

-

1/3 СОБА

23 €

28 €

-

АПАРТМАН

85 €

-

-

 

ЦЕНИ по ЛИЦЕ за 7+ НОЌЕВАЊА

УСЛУГА

ТИП СОБА

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

ПОЛУПАНСИОН

 

ПОЛН ПАНСИОН

1/1 СОБА

30 €

35 €

-

1/2 СОБА

21 €

26 €

-

1/3 СОБА

21 €

26 €

-

-          Туристичката такса е вклучена во цената

-          Појадокот е на база шведска маса, додека ручекот и вечерата се според мени

-          Деца до 5 год. – бесплатно

Деца од 5-12 год. имаат попуст од 50% (на сопствено легло)