villa ANEMOHADI

Вила ANEMOHADI - Сивири

BLACK FRIDAY ПОПУСТ:
-30% попуст за резервација и уплата 100% до 06.12.2019

ПОПУСТ:
-20 % попуст за резервација и уплата 100% до 30.12.2019
-15 % попуст за резервација и уплата 100% до 28.02.2020
-10 % попуст за резер вација и уплата 100% до 31.03.2020

 

Локација
Вилата е лоцирана во Сивири на  70 м од плажа  и 50 метри од центарот на Сивири. Сивири е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Местото има голем број таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок и плиткото море идеално за фамилијарен одмор.
GPS Координати:  

Плажа
70 м од плажа 

Опис на објект
 Вилата располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет  и кауч на раскопување во дневната  соба. Сите апартмани имаат  сопствена  тераса,комплетно опремена  кујна, ТВ и клима уред 

Клима уредот е вклучен во цената , менување постелнина  1 пат во текот на престојот

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот  

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација. 

 

Цените за НАЕМ за 7 ноќевања

 

ТЕРМИН

НОЌЕВАЊА

1/2+2 АПТ

КОМЕНТАР

16.05.

7

59*

ПРОМО

23.05.

7

89*

ПРОМО

30.05.

7

139

 

06.06.

7

169

 

13.06.

7

199

 

20.06.

7

239

 

27.06.

7

319

 

04.07.

7

359

 

11.07.

7

419

 

18.07.

7

449

 

25.07.

7

469

 

01.08.

7

469

 

08.08.

7

469

 

15.08.

7

449

 

22.08.

7

429

 

29.08.

7

319

 

05.09.

7

199*

ПРОМО

12.09.

7

159*

ПРОМО

 

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.
Цените обележани со *се промо цени
На промо цените и за рана резервација НЕ следува попуст

 

Во цената Е вклучено:

7 ноќевања,
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет 

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз,
Патничко осигурување,
Такса 0,50 центи на ден за соба се плаќа во објектот

 

 

Организираме автобуски превоз со доплата

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота) :

04:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€ по лице

05:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице

05:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице

06:00 h Неготино (бензинска Неготино)  35€ по лице

06:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице

05:40 h Удово (бензинска Удово)  35€ по лице

07:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)  35€ по лице

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

05:00 h Битола (Градска Автобуска Станица)  35€ по лице

04:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€

 03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€ по лице

03:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€ по лице

03:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  35€ по лице

04.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  30€ по лице 

Попуст за деца:

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната ценаДеца до 1,99 години бесплатно 

Време на поаѓање од Сивири:

13:30 h (локално време )
(можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. ПАЛАС

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.