ДАЛЕЧНИ
ДЕСТИНАЦИИ

МАЛДИВИ

Најромантична егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

ЦЕНИТЕ СЕ ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ ЗА ДАДЕН ТИП НА СОБА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК / ПОЛУПАНСИОН СО ВКЛУЧЕН АВИОНСКИ ПРЕВОЗ И ТРАНСФЕРИ!

МАРТ - 7 ноќи престој

Детали од лет
TK1006 15MAR SKPIST 2040 0015+1
TK 730 16MAR ISTMLE 0210 1215
TK 731 23MAR MLEIST 2355 0605+1
TK1003 24MAR ISTSKP 0850 0815

Kurumba Maldives 5* ОД 1 635 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / Ноќевање со појадок
The Barefoot Eco 4* ОД 1 590 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / Полупансион

НОВО ВО ПОНУДА МАЛДИВИ - "Crossroads Maldives"
Сосема уникатна понуда на Малдивите - "Crossroads Maldives" е прв multi-island и прва понуда од ваков тип на оваа дестинација, замислена како еден вид „hub - центар на настани“.

ПРОМОЦИЈА ЗА ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ 15-24.03/ ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ 16-23.03
SAii Lagoon Maldives, Curio Collection by Hilton 5* - ЗА 7 НОЌИ СО АВИОН ОД СКОПЈЕ
DOUBLE ROOM/ ноќевање со појадок – 1,790 ЕУР ПО ЛИЦЕ ПАКЕТ ЦЕНА
VILLA/ ноќевање со појадок – 2,690 ЕУР ПО ЛИЦЕ ПАКЕТ ЦЕНА

Изберете од две прекрасни одморалишта - тропската, енергична лагуна SAii Lagoon Maldives, Curio Collection by Hilton или иконскиот хотел Hard Rock Hotel Maldives. Откријте ја Marina @ CROSSROADS прикажувајќи го легендарното кафе „Хард рок“, меѓу кои имате на располагање неверојатни продавници и разновидни ресторани за јадење. Подмладување и ревитализација на еден од нашите холистички спа и велнес центри. Плови, сонувај и откривај прекрасни плажи и убавини на јахтата Yacht Marina @ CROSSROADS и многу други нови изненадувања.

АПРИЛ – 7 ноќи прстој

Детали од лет
TK1006 18APR SKPIST 2050 2325
TK 730 19APR ISTMLE 0145 1155
TK 731 26APR MLEIST 2240 0455+1
TK1003 27APR ISTSKP 0735 0805

The Barefoot Eco 4* ОД 1 229 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / Ноќевање со појадок
Bandos Maldives 4* ОД 1 350 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / Полупансион

Детали од лет
TK1006 21APR SKPIST 2050 2325
TK 730 22APR ISTMLE 0145 1155
TK 731 29APR MLEIST 2240 0455+1
TK1003 30APR ISTSKP 0735 0805

The Barefoot Eco 4* ОД 1 229 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / Ноќевање со појадок
SAii Lagoon Maldives 4* ОД 1 280 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / Ноќевање со појадок

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање .

Во цената е вклучено :

- Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;

- Аеродромски такси; 7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга

- Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Цената не вклучува :

 - Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;

- Факултативни тури

- Други индивидуални трошоци

- Патничко осигурување

- Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно на рецепција во хотелот

- Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО ,  

Услови :
• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
• Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм

• Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
• За ова патување не се потребни медицински имунизации
• Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
• Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.