LYON****

-          LYON****

www.hotelslion.bg/borovets

Реновираниот Хотел Лион, се наоѓа во помирен дел на Боровец, и нуди затворен базен и бесплатен превоз до ски лифтовите. Хотелот исто располага со, ресторан, лоби бар, велнес центар, соби за непушачи, паркинг, собен сервис, сервис за пеглање и перење, менувачница, билјард, пинг понг.

Спа центарот располага со затворен базен, сауна, парна бања, турска бања, амам и можност за масажни третмани со доплата.

Секоја хотелска соба располага со ТВ, мини бар, телефон, бања со када.

 ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2020

ПРОМОЦИИ: 

7=6, 10=9, 14=12 ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 27.02-31.03.2021

Ценовник објавен на 22.09.2020

LION BOROVETS / 4* / BOROVETS

ПОЛУПАНСИОН

01.12.2020
14.12.2020 И 27.02.2021
31.03.2021

15.12.2020
26.12.2020 И 20.02.2021
26.02.2021

27.12.2020
02.01.2021

03.01.2021
08.01.2021

09.01.2021
15.01.2021

16.01.2021
22.01.2021

23.01.2021
12.02.2021

13.02.2021
19.02.2021

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

STANDARD

2 Возрасни лица

72.6

81.4

138.6

85.8

81.4

72.6

81.4

85.8

1 Возрасно лице

52.8

56.1

132

58.3

56.1

52.8

56.1

58.3

1Возр+1дете (4-11,99)

63.5

71.2

121.2

75

71

63.5

71.2

75

1Возр+1Дете (0-3,99)

52.8

56.1

132

58.3

56.1

52.8

56.1

58.3

TWIN LARGE

2 Возрасни лица

79.2

90.2

145.2

94.6

90.2

79.2

90.2

94.6

3 Возрасни лица

109

124.3

200.2

130.9

124.3

109

124.3

130.9

1возр+1Дете (4-11,99)

69.3

79

127

82.7

78.9

69.3

78.9

82.7

1Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99)

69.3

79

127

82.7

78.9

69.3

78.9

82.7

1Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99)

84.1

96

154.5

101

95.9

84.1

95.9

101

2возр+1Дете (0-3,99)

79.2

90.2

145.2

94.6

90.2

79.2

90.2

94.6

2Возр+1Дете (4-11,99)

94

107.2

172.7

112.7

107.2

94

107.2

112.7

FAMILY ROOM

2 Возрасни лица

96.8

107.8

158.4

114.4

107.8

96.8

107.8

114.4

3 Возрасни лица

126.5

141.9

213.4

150.7

141.9

126.5

141.9

150.7

4 Возрасни лица

156.2

176

268.4

187

176

156.2

176

187

1Возр+1дете (4-11,99)

96.8

107.8

158.4

114.4

107.8

96.8

107.8

114.4

1Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99)

96.8

107.8

158.4

114.4

107.8

96.8

107.8

114.4

1Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99)

111.6

124.8

185.9

132.5

124.8

111.6

124.8

132.5

2Возр+1Дете (0-3,99)

96.8

107.8

158.4

114.4

107.8

96.8

107.8

114.4

2Возр+1Дете (4-11,99)

111.6

124.8

185.9

132.5

124.8

111.6

124.8

132.5

2Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99)

111.6

124.8

185.9

132.5

124.8

111.6

124.8

132.5

2Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99)

126.5

141.9

213.4

150.7

141.9

126.5

141.9

150.7

3Возр+1Дете (0-3,99)

126.5

141.9

213.4

150.7

141.9

126.5

141.9

150.7

3Возр+1Дете (4-11,99)

141.3

158.9

240.9

168.8

158.9

141.3

158.9

168.8

1 BEDROOM APARTMENT

2 Возрасни лица

154

176

264

187

176

154

176

187

3 Возрасни лица

154

176

264

187

176

154

176

187

4 Возрасни лица

154

176

264

187

176

154

176

187

5 Возрасни лица

154

176

264

187

176

154

176

187

2Возр+2Деца (4-11,99) (4-11,99)

154

176

264

187

176

154

176

187

2Возр+3Деца (0-1,99) (4-11,99) (4-11,99)

154

176

264

187

176

154

176

187

3Возр+1Дете (4-11,99)

154

176

264

187

176

154

176

187

3Возр+2Деца (0-3,99) (4-11,99)

154

176

264

187

176

154

176

187

4Возр+1Дете(0-3,99)

154

176

264

187

176

154

176

187

4Возр+1Дете (4-11,99)

154

176

264

187

176

154

176

187

RELEASE DAYS

7

7

28

14

7

7

7

14

Во цените е вклучено: ноќевање на база полупансион, употреба на базен, фитнес, трансфер до гондолата и назад.

Во цените не е вклучено: употреба на спа зоната, (амам, парна бања, финска сауна, масажи) собен сервис и паркинг – 8лева на ден на лице место се плаќа.

Промоциите и попустите НЕ можат да се комбинираат

Доплати:

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур / Задолжителна ресортска такса (ке се објави дополнително)

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

-Новогодишна вечера – задолжителна: 80еур возрасен, 40еур дете од 4-11,99год

-Божиќна вечера – не задолжителна: 50еур возрасен, 25еур дете од 4-11,99год

Политика на отказ:

За период од 27.12-03.01.2021, до 14 дена пред пристигање без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали

За останатиот период до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа 1 ноќевање пенали.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.