НЕА ПОТИДЕА

villa HOUSE LITEA

Локација

House Lithea се наоѓа во Неа Потидеа, првото населено туристичко место на Халкидики, првиот крак Касандра на околу 65 км оддалечено од Солун. Мало селце, познато по туризам и риболов, погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен одмор. Местото изобилува со различни таверни и ресторани во кои се подготвува традиционална грчка кујна. 

GPS Координати: 40.1887778, 23.3391111

Плажа

Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња. За секое студио/апартман следуваат 2 лежалки и еден чадор на плажа - гратис.

Опис на објектот
Вилата е составена од два објекти А и Б. Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани.

1/3 студио: Во една просторија кујна и три стандардни кревети.

1/4 апартман: Во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети. 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

25% попуст за резервација и целосна уплата до 01.03.2022

Цените се по студио/апартман за 7 ноќевања

 

 

период

 

ноќевања

 

1/2 студио

 

1/3 студио

1/4 апп

(со една спална)

21.05-28.05

7

70€

80€

100€

28.05-04.06

7

130 €

150 €

170 €

04.06-11.06

7

150 €

170 €

220 €

11.06-18.06

7

180 €

200 €

260 €

18.06-25.06

7

260 €

280 €

320 €

25.06-02.07

7

270 €

290 €

360 €

02.07-09.07

7

300 €

320 €

380 €

09.07-16.07

7

320 €

340 €

440 €

16.07-23.07

7

340 €

360 €

440 €

23.07-30.07

7

340 €

360 €

440 €

30.07-06.08

7

340 €

360 €

440 €

06.08-13.08

7

340 €

360 €

440 €

13.08-20.08

7

320 €

340 €

420 €

20.08-27.08

7

300 €

320 €

380 €

27.08-03.09

7

280 €

300 €

350 €

03.09-10.09

7

170 €

190 €

260 €

10.09-17.09

7

120 €

140 €

190 €

17.09-24.09

7

  80 €

100 €

140 €

Цените се во €, плаќањe во денарска противвредност 1€ = 62 денари 

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:

Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:

Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

05:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 45€ по лице
04:30 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
05:10 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€ по лице
05:15 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Смоквица 45 по лице
06:30 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 35 по лице
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 35
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 40 по лице
02:15 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 45€ по лице
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 40 по лице
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 40€ по лице

Деца од 2 до 11,99 години: попуст од редовната цена 10

Деца до 1,99 години бесплатно

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Опис

Вилата е составена од два објекти А и Б.

Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани.

1/3 студио: Во една просторија кујна и три стандардни кревети.
1/4 апартман: Во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети.

Услови

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.

Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

РЕЗЕРВИРАЈ АРАНЖМАН