GRAND ROYALE****

-          Хотел GRAND ROYALE****

www.grandroyale.bg

Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, цигар бар, конференциска сала за 120лица, спа: базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, сали за масажи.

Хотелот располага со повеќе вида на соби: стандардни двокреветни соби, студија, едноспални и двоспални апартмани, опремени со бања со када или туш, тв, мини кујна во апартманите, интернет.

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.12.2020

ПОПУСТОТ Е ВАЛИДЕН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НА ПРЕСТОЈ ОД  01.04-10.04.2021

ПРОМОЦИИ:

5=4, 6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за период на престој после 04.01.2021 и

5=4 и 6=5 за престој после 01.12-23.12.2020

 

Ценовник објавен на 10.09.2020

GRAND ROYALE / 4* / BANSKO

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12.2020
23.12.2020

24.12.2020
03.01.2021

04.01.2021
10.03.2021

11.03.2021
10.04.2021

STUDIO

Пансион

BB

HB

BB

BB

1 Возрасно лице

44

95

51

44

2 Возрасни лица

55

118.8

63.8

55

1Возр+1Дете (0-2,99)

44

95

51

44

1Возр+1Дете (3-12,99)

46.7

101

54.2

46.7

1Возр+2Деца (0-2,99) (3-12,99)

46.7

101

54.2

46.7

1Возр+2Деца (3-12,99) (3-12,99)

46.7

101

54.2

46.7

2Возр+1 Дете (3-12,99)

55

118.8

63.8

55

1 BEDROOM APARTMENT

2 Возрасни лица

59.4

123.2

70.4

59.4

3 Возрасни лица

80.2

166.3

95

80.2

2Возр+1Дете (0-2,99)

59.4

123.2

70.4

59.4

2Возр+1Дете (3-12,99)

59.4

123.2

70.4

59.4

2возр+2Деца (0-2,99) (3-12,99)

59.4

123.2

70.4

59.4

2Возр+2Деца (3-12,99) (3-12,99)

74.2

154

88

74.2

3Возр+1Дете (0-2,99)

80.2

166.3

95

80.2

3Возр+1Дете (3-12,99)

95

197.1

112.6

95

2 BEDROOM APARTMENT

2 Возрасни лица

105.6

228.8

121

105.6

3 Возрасни лица

124

268.8

142.1

124

2возр+2Деца (3-12,99) (3-12,99)

105.6

228.8

121

105.6

2Возр+3Деца (0-2,99) (3-12,99) (3-12,99)

105.6

228.8

121

105.6

2Возр+3Деца (3-12,99) (3-12,99) (3-12,99)

105.6

228.8

121

105.6

3Возр+1Дете (3-12,99)

105.6

228.8

121

105.6

3Возр+2Деца (0-2,99) (3-12,99)

105.6

228.8

121

105.6

3Возр+2Деца (3-12,99) (3-12,99)

118.8

257.4

136.1

118.8

4возр +1Дете (0-2,99)

105.6

228.8

121

105.6

4Возр+1Дете (3-12,99)

105.6

228.8

121

105.6

4Возр+2Деца (0-2,99) (3-12,99)

105.6

228.8

121

105.6

4Возр+2Деца (3-12,99) (3-12,99)

118.8

257.4

136.1

118.8

5Возр+1Дете (0-2,99)

124

268.8

142.1

124

5Возр+1Дете (3-12,99)

137.2

297.4

157.3

137.2

RELEASE DAYS

7

23

14

7

Генерални услови:

Новогодишната вечера и Божиќната се задолжителни.

Во цената е вклучено: базен, парна бања, арома сауна, релакс зона, паркинг доколку има слободни места, детски клуб, ски гардероба, транфер до гондолата(24.12-31.03), интернет во заедничките простории и собите! Бебешко креветче – бесплатно на барање

За Новогодишниот период, резервациите мора да бидат на база Полупансион

Доплати: 

-Доплата за ПОЛУПАНСИОН – 10еур возрасен, 5еур дете од 3-12,99год

-Новогодишна вечера – задолжителна – 75еур возрасен, и 38еур дете од 3-12,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Политика на отказ: 

За резервации направени со ран букинг, не може да се прават никакви промени , ниту име, ниту датум и истите ке бидат наплатени со 100% пенали.

Отказ на резервација направена со ран букинг подложи на- 100% пенали на целиот аранжман, без разлика која  е причината за отказ. 

Период на престој од 24.12-03.01.2021 – до 23дена пред пристигање без пенали, по овој период 100% пенали.

Период на престој до 04.01-10.03.2021 – до 14дена пред пристигање без пенали, по овој период 50% пенали.

Период на престој од 01.12-23.12.2020 и после 11.03.2021 – до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа 1 ноќевање пенали.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.