DON JUAN CENTER**

HOTEL DON JUAN CENTER 2* - LLORET DE MAR Лето 2020

Хотелот Don Juan Center** се наоѓа во срцето на Лорет Де Мар, на само 200 метри од плажа. Располага со надворешен базен.  Собите во хотелот се практични и секоја содржи балкон. Покрај базенот хотелот располага и со солариум, игротека. Рецепцијата работи 24 часа. Во хотелскиот бифе ресторан се служи голем број на јадења. Во Лорет Де Мар има доста голем број на ресторани и барови.

Број на хотелски соби: 255

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

EARLY BOOKING – TWIN ROOM - HALFBOARD
За резервации до 30.04 / уплата 50% до 05.05.20

Twin Room

Half Board

min 2 pax / max 3 pax

цена по лице

3ет возрасен

дете 2-11,99

13.06.2020 - 20.06.2020

224

198

48

20.06.2020 - 27.06.2020

297

260

48

27.06.2020 - 04.07.2020

270

248

159

04.07.2020 - 11.07.2020

303

277

175

11.07.2020 - 18.07.2020

328

300

188

18.07.2020 - 25.07.2020

328

300

188

25.07.2020 - 01.08.2020

378

345

213

01.08.2020 - 08.08.2020

378

345

213

08.08.2020 - 15.08.2020

378

345

213

15.08.2020 - 22.08.2020

378

345

213

22.08.2020 - 29.08.2020

328

300

188

29.08.2020 - 05.09.2020

328

300

188

05.09.2020 - 12.09.2020

284

249

48

Цените се изразени во евра

РЕДОВНИ ЦЕНИ – TWIN ROOM – BED & BREAKFAST

om

Bed & Breakfast

min 2 pax / max 3 pax

цена по лице

3ет возрасен

дете 2-11,99

13.06.2020 - 20.06.2020

221

198

48

20.06.2020 - 27.06.2020

315

275

48

27.06.2020 - 04.07.2020

287

263

168

04.07.2020 - 11.07.2020

307

281

178

11.07.2020 - 18.07.2020

334

305

191

18.07.2020 - 25.07.2020

334

305

191

25.07.2020 - 01.08.2020

387

353

217

01.08.2020 - 08.08.2020

387

353

217

08.08.2020 - 15.08.2020

387

353

217

15.08.2020 - 22.08.2020

387

353

217

22.08.2020 - 29.08.2020

334

305

191

29.08.2020 - 05.09.2020

334

305

191

05.09.2020 - 12.09.2020

288

252

48

Цените се изразени во евра

 РЕДОВНИ ЦЕНИ – TWIN ROOM - HALFBOARD

Twin Room

Half Board

min 2 pax / max 3 pax

цена по лице

3ет возрасен

дете 2-11,99

13.06.2020 - 20.06.2020

234

206

48

20.06.2020 - 27.06.2020

310

271

48

27.06.2020 - 04.07.2020

282

258

165

04.07.2020 - 11.07.2020

316

289

182

11.07.2020 - 18.07.2020

342

313

195

18.07.2020 - 25.07.2020

342

313

195

25.07.2020 - 01.08.2020

395

360

222

01.08.2020 - 08.08.2020

395

360

222

08.08.2020 - 15.08.2020

395

360

222

15.08.2020 - 22.08.2020

395

360

222

22.08.2020 - 29.08.2020

342

313

195

29.08.2020 - 05.09.2020

342

313

195

05.09.2020 - 12.09.2020

297

259

48

Цените се изразени во евра

Во цената е вклучено:

7 ноќевања на наведената услуга Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром

Во цената не е вклучено:

Патничко осигурување Туристичка такса која се плаќа во Хотел Авионски билет - Цените се движат од 100 до 250ЕУР само со рачен багаж (повратен билет) Доплата за 20кг багаж - околу 3800мкд по лице во 2 правци; Доплата за 32кг багаж - околу 5300мкд по лице во 2 правци; Доплата за WIZZ PRIORITY- околу 1300мкд по лице во 2 правци;

Забелешка:

Цената за доплатите за багаж е валидна доколку се резервират заедно со авиобилетот и истата е променлива. Дете 0-1,99 доплаќа само за трансфер - 10€

Информации за објектот

Далечина од морето: 250 m

Хотелски содржини и услуги

Соби за не-пушачи

Бар во хотелот

Интернет Кафе

Сеф на рецепција

Надворешен базен

Лифт

Рецепција 24/7

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг

сите соби се опремени со

Греење

Балкон или Тераса

Бебешко креветче

Бања со туш кабина

Сеф (со доплата)

локација

X Координати: 41.7009548

Y координати: 2.8432766