EVELINA PALACE****

-          Хотел EVELINA PALACE****

www.evelinapalace.eu/bg

Хотелот Евелина 4* се наоѓа во Банско, на западниот брег од реката Глазне на 100 метри од центарот на Банско на патот кој води према ски лифтот. Располага со ресторан, спа центар (внатрешен базен, детско катче, фитнес, сауна и различни типови на масажи) и градина. Собите се опремени со сателитска ТВ, телефон, минибар, балкон и фен.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 05.11.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 05.12.2020

ПРОМОЦИИ: 

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-20.12.2020, 13.01-30.01.2020, 22.02-31.03.2020

EVELINA PALACE / 4* / BANSKO

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

A
01.12.2020
22.12.2020

B
23.12.2020
26.12.2020

C
27.12.2020
02.01.2021

B
03.01.2021
12.01.2021

D
13.01.2021
09.03.2021

A
10.03.2021
31.03.2021

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

STANDARD DOUBLE ROOM

2 Возрасни лица

46.2

61.6

107.8

61.6

50.6

46.2

3 Возрасни лица

62.3

83.1

145.5

83.1

68.31

62.3

1 Возрасно лице

36.3

49.5

86.9

49.5

40.7

36.3

1 Возр +1 Дете (0-3,99)

36.3

49.5

86.9

49.5

40.7

36.3

1 Возр +1 Дете (4-13,99)

39.2

52.3

91.6

52.3

43

39.2

1 Возр +2 Дете (0-3,99) (4-13,99)

39.2

52.3

91.6

52.3

43

39.2

1 Возр +2 Деца (4-13,99) (4-13,99)

46.2

61.6

107.8

61.6

50.6

46.2

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

46.2

61.6

107.8

61.6

50.6

46.2

2 Возр +1 Дете (4-13,99)

53.1

70.8

123.9

70.8

58.1

53.1

STUDIO

2 редовни легла + помошни дополнителни

2 Возрасни лица

55

72.6

118.8

72.6

61.6

55

3 Возрасни лица

74.2

98

160.3

98

83.1

74.2

4 возрасни лица

93.5

123.4

201.9

123.4

104.7

93.5

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

55

72.6

118.8

72.6

61.6

55

2 Возр +1 Дете (4-13,99)

63.2

83.4

136.6

83.4

70.8

63.2

2 Возр +2 деца (0-3,99) (0-3,99)

55

72.6

118.8

72.6

61.6

55

2 Возр +2 деца (0-3,99) (4-13,99)

63.2

83.4

136.6

83.4

70.8

63.2

2 Возр +2 Деца (4-13,99) (4-13,99)

71.5

94.3

154.4

94.3

80

71.5

3 Возр +1 Дете (0-3,99)

74.2

98

160.3

98

83.1

74.2

3 Возр +1 Дете (4-13,99)

75

99

162

99

84

75

ГЕНЕРАЛНИ УСЛОВИ

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат

Во цените е вклучено: внатрешен базен, фитнес, трансфер до гондолата, сауна, Wi-Fi во заедничките простории, паркинг!

Бебешко креветче – бесплатно

Новогодишната вечера е задолжителна (75еур по возрасно лице и 40еур за дете од 4-11,99год)

Божиќната вечера не е задолжителна(30еур по возрасно лице и 15еур за дете од 4-11,99год)

ДОПЛАТИ :

-Доплата за ПОЛУПАНСИОН: 11еур возрасен / 6еур дете од 4-13,99год на ден

-Новогодишна вечера – задолжителна (70еур возрасен, 35еур дете од 4-11,99год)

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1,5еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS”