hotel SITHONIA VILLAGE***

Локација

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа.
Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики. На почетокот на вториот крак – Ситонија, Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Медитеран и боровата шума која ја прекрива планината Холомонтас, ги задоволуваат сите услови за прекрасен одмор. Прекрасните плажи , идеалната клима, трудољубивоста на локалните жители го прават ова место одлично за одмор.

GPS Координати: 40.036902, 23.362743

 

Плажа
150 метри од песочна плажа.
Опис на објектот
Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.

Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, телевизор, клима (вклучена во цената)

Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, телевизор, клима (вклучена во цената).

Супериор двокреветна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон,телевизор, клима (вклучена во цената)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ПРОМО АРАНЖМАНИ:

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021

 

SITHONIA VILLAGE – GERAKINI

ЦЕНА по ЛИЦЕ на БАЗА – ПОЛУПАНСИОН

ТЕРМИН

Услуга

1/2superior

1/2+1 superior

Family room

Коментар

23.05-30.05.2021

7 HB

119

167

179

Промо

30.05-06.06.2021

7 HB

131

179

191

Промо

06.06-13.06.2021

7 HB

155

203

215

Промо

13.06-20.06.2021

7 HB

241

285

296

 

20.06-27.06.2021

7 HB

274

318

329

 

27.06-04.07.2021

7 HB

296

340

351

 

04.07-11.07.2021

7 HB

329

373

373

 

11.07-18.07.2021

7 HB

362

406

417

 

18.07-25.07.2021

7 HB

384

428

439

 

25.07-01.08.2021

7 HB

395

439

450

 

01.08-08.08.2021

7 HB

395

439

450

 

08.08-15.08.2021

7 HB

395

439

450

 

15.08-22.08.2021

7 HB

384

428

439

 

22.08-29.08.2021

7 HB

351

395

406

 

29.08-05.09.2021

7 HB

296

340

351

 

05.09-12.09.2021

7 HB

263

307

318

 

12.09-19.09.2021

7 HB

203

251

263

Промо

19.09-26.09.2021

7 HB

155

203

215

Промо

ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИ И ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ, СЕ ПРОМО ТЕРМИНИ И НЕ ПОДЛОЖАТ НА НИКАКОВ ПОПУСТ

Капацитет:

Двокреветна соба - 2 возрасни + 1 бебе (0-1,99год)(не е дозволено дете над 2 години)

Трокреветна соба - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (едно од 0-11,99год и второ од 0-1,99год)

Четворокреветна (Фамилијарна соба) - (4 возрасни или 3 возрасни или 2 возрасни +2 деца до 11,99год)

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ :

-Цените се дадени по лице за 7  ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)

-Прво и второ дете до 11,99- БЕСПЛАТНО (во Фамилијарна соба-Quatraple room)

-Прво дете од 0-11,99год во Трокреветна соба- Бесплатно

-Второ дете од 0-1,99год во Трокреветна соба - бесплатно, спие со родители, нема baby cot

-Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно - спие заедно со 2ца возрасни во Двокреветна соба, нема baby cot-Трето возрасно лице во Трокреветна соба - Бесплатно

-Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба - плаќа 7 еур на ден или 49еур за 7 ноќевања, и на оваа цена НЕ следува попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА

Доплата за туристичка такса - 1.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција.

ОПШТИ УСЛОВИ

-За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ
-За резервации направени на EARLY BOOKING, 50% уплата до наведениот датум погоре
-Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
-Сопственикот на хотелот го задржува правото при евентуално направена-причинета штета да изврши наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
-За овој аранжман важат општите услови на патување на  т.а.ПАЛАС, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.
-т.а. ПАЛАС не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во хотелот.
-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 40 еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45 еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45 еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40 еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35 еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија: 3:00 часот Битола (Градска Автобуска станица на перон)-35еур

Попуст за лица над 63год – 10 еур

Деца од 2-11,99 год – Попуст од 10 еур од редовната цена, 15 еур од Битола

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Попустите не може да се комбинираат