КАСТРОСИКИА

HOTEL POSEIDON***

Хотел Посеидон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км до Лефкада.
Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина, лежалки на плажа - бесплатни, паркинг - бесплатен.
Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 30.12.2019 

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 28.02.2020 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 31.03.2020

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 30.04.2020

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термина, и попуст за рана резервација. Првите два и последните два термина се промотивни термини.

Хотел - Посеидон - Кастросикиа

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Термини

Ноќевања

Цена по лице SV

Цена по лице MV

Коментар

16.06-23.06.2020

7

179

159

Промо цена

23.06-30.06.2020

7

229

209

Промо цена

30.06-07.07.2020

7

299

279

 

07.07-14.07.2020

7

359

339

 

14.07-21.07.2020

7

399

379

 

21.07-28.07.2020

7

399

379

 

28.07-04.08.2020

7

399

379

 

04.08-11.08.2020

7

399

379

 

11.08-18.08.2020

7

379

359

 

18.08-25.08.2020

7

369

349

 

25.08-01.09.2020

7

319

299

 

01.09-08.09.2020

7

289

269

 

08.09-15.09.2020

7

249

229

 

15.09-22.09.2020

7

229

209

Промо цена

22.09-29.09.2020

7

209

189

Промо цена

ДОПЛАТИ: 

Прво дете од 0-11,99год - бесплатно

Второ дете од 0-4,99год - бесплатно (не му следува легло)

Второ дете од 5-11,99год - 7еур на ден (не му следува легло)

Трето Возрасно лице - 17еур на ден во двокревeтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба

Четврто возрасно лице - 17еур на ден (можно само во четворокреветна соба) НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ

 

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ: 

Во двокревтена соба - 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица) Во четворокреветна соба - 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете) Задолжително минимум 3 платежни лица.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали:

Битола - Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“

Време на поаѓање за Канали:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)

04:00 h Битола (Градска Автобуска Станица)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)