ZONED&SPA****

-          ZONED & SPA****

www.hotel-apart-zoned.rs

 

СМЕНИ : недела/недела

Услуга

СТУДИО 1/1; 1/2+1 до 28м2

СТУДИО ЛУКС 1/1; 1/2+1 до 32м2

АПАРТМАН 1/2+2; 1/2+3 до 40м2

СУПЕРИОР АПАРТ. 1/2+2; 1/2+3;-55м2

КРАЛСКИ АПТ.

1/4+2 – 140м2

29.11.-13.12.

ПП

38

42

50

55

320

13.12.-20.12.

ПП

43

46

53

58

350

20.12.-27.12+2

Детска Недела

ПП

50

55

58

63

380

27.12.-03.01.

ПП

69 

74

85

95

600

03.01.-10.01+2

Детска Недела

ПП

50

55

58

63

450

10.01.-17.01.+2

Детска Недела

ПП

50

55

58

63

450

17.01.-24.01.

ПП

48

52

55

60

420

24.01.-31.01.

ПП

48

52

55

60

420

31.01.-07.02+2

Детска Недела

ПП

55

60

65

70

520

07.02.-14.02.

ПП

58

61

68

73

550

14.02.-21.02.

ПП

43

46

53

58

420

21.02.-28.02.

ПП

43

46

53

58

420

28.02.-07.03.

ПП

43

46

53

58

420

07.03.-14.03.

ПП

38

42

50

55

320

   14.03.-04.04.*

НП*

33

37

45

50

300

УСЛОВИ и ДОПЛАТИ

ПП

Деца 0-3,99 год. – ГРАТИС; Прво дете 4-14,99 год. – попуст од 60%; Второ/трето дете – попуст 70%

Цената е дадена по АПТ за макс.6 лица со вклучен полупансион

Трето возрасно лице – попуст 30%; Четврто/Петто возрасно лице – попуст 70%

ДОПЛАТА за 1/1 соба : доплата 30%

*Цените се изразени по лице по ноќевање, за престој од минимум 7 ноќи, со смена НЕДЕЛА/НЕДЕЛА. За помалку од 7 ноќи – доплата од 20% од цените во табелата

-          Акција ГРАТИС +2 се однесува на 2 деца ГРАТИС до 11,99 години во смените : 20.12.-27.12.2019 / 03.01.-10.01.2021 /       10.01.-17.01.2021., 31.01.-07.02.2021

-          Попуст за рана уплата -10% за резервации направени до 31.11.2020

-          Попустот за рана уплата е валиден исклучиво за аранжмани на 7 ноќи (Недела / Недела)

НАПОМЕНА :

-       ПП – Полупансион (Појадок и Вечера) на шведска маса. (во случај во хотелот да престојуваат помалку од 20 лица оброците се послужуваат на база сет мени)

-       Деца до 14,99 години во Спа Центар влегуваат во присуство на родител или старател

-       Термин за деца во Спа Центар во период 14:00 – 18:00h

-       SPA Центар е со ограничен капацитет,задолжително претходна резервација на рецепција за термин

-       Организирација за Новогодишна Вечера ќе биде дополнително објавено

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

-          Полупансион (Појадок и Вечера)

-          Хотелско Осигурувње

-          Користење на Ски Гардеробер (Ски Опрема може да се остави и во Ски Грдеробер во центар)

-      Трансфер од Хотел до Центар во период 08:30h-11:00h / 15:00h – 17:00h (на секои 30 минути);

-      Користење на Wellness&Spa центар со претходна резервација (Џакузи,Парна Бања,Сауна,Тапидариум,)

-      Фитнес Центар

-      Детско Катче

-      Baby Cot (со претходна резервација)

-      Wi-FI

-      Надворешен Паркинг (лимитран број на места)

-      Сеф во соба

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА :

-          Туристичка Такса – 1 Eur по лице на ден за Возрасни; Деца 7-14,9 години 0,50 Еur по лице на ден; Деца до 6 години ГРАТИС

COVID 19 ОТКАЖУВАЊЕ :

Доколку се откажува резервација поради  KOVID 19 (пр. Затварање на граници или се ограничува патување кое го наредуваат ограни од власта од Р.Србија или земја од која пристигнува гостинот)политика за откажување е следна:

-          Отказ на резервација може да се направи:

до 10 дена-без пенали

од 10-3 дена- можност за промена на термин до 31.03.2021

од 3-0 дана се плалатува 80% од вкупната вреност на резервацијата.                                                                                                                                                                                                

-          Доколку еден од патниците заболи од Covid-19 со достава на позитивен тест  се врши промена на термин.

ОПИС НА СМЕСТУВАЧКИ КАПАЦИТЕТИ :

-          СТУДИО 2+1 (3 лица): стандардно и модерно опремено студио (25-30m2) со кујна, WC (туш, фен, бадемантил, папаучи ), легло за 2 лица (француски или 2 одвоени ) + фотеља или софа на развлекување како помошно легло , LCD TV, телефон, сеф, минибар, WI FI. Лоциран на подолните катови .

-          ЛУКС СТУДИО 2+1 (3 лица): луксузно опремено студио (25-30m2), декориран во луксузен стил и LED осветлување; легло за 2 лица (француски или два единечни) + фотеља или софа на развлекување како помошно легло , со кујна, WC (туш, фен, бадемантил, папучи, LCD TV, телефон сеф, мини бар, WI FI. Лоциран на погорните катови

-          АПАРТМАН 2+2, 2+3 (4 лица, 5 лица): модерно опремени апартмани (35-40m2) со одвоена спална соба со француско легло + дневна соба , кујна, WC (туш, фен, бадемантил, папучи ), LCD TV, телефон, сеф, минибар, WI FI. Лоцирани на приземје – ниво на рецепција или пониозок кат.

-          СУПЕРИОР АПАРТМАН 2+2, 2+3 (4 лица, 5 лица): луксузно опремен апартман (45-50m2), со одвоени спални со француски легла + дневна соба декорирана во луксузен стил и LED осветлување, софа на разлекување и фотеља, кујна, WC (туш, фен, бадемантил, папучи), LCD TV x 2 (дневна и спална соба ),телефон, сеф, мини бар, WI FI. Сместен на погорните катови

-              КРАЛСКИ АПАРТМАН 2+ 4 (6 лица max): најлукзузниот капацитет во склоп на хотелот, апартман 150 m2, со спална соба со француско легло + 2 спални соби на спрат (француско легло) + дневен престој декорирана во луксузен стил и LED осветлување, кујна, два WC (туш, фен, сауна, џакузи, бадемантил, папучи ), LCD TV, телефон, сеф, минибар, WI FI.