GRAND & SPA****

-          GRAND & SPA**** 

www.mkresort.com

 

GRAND Hotel & Spa****

Ценовник валиден за период : 03.12.2020 – 11.04.2021

Цените се изразени во € по СОБА – ПОЛУПАНСИОН – НА НОЌ. Помал број на ноќевања од табелата – исклучиво на барање

ПЕРИОД

СМЕНА

мин.ноќи

услуга

ГРАНД соби

СТАНДАРД

СУПЕРИОР

СУПЕРИОР +

1 ЛИЦЕ

2 ЛИЦА

1 ЛИЦЕ

2 ЛИЦА

1 ЛИЦЕ

2 ЛИЦА

03.12 - 06.12.

Чет /Нед

3

ПП

СКИ ОПЕНИНГ ПОНУДА

06.12 - 17.12.

-

1

ПП

154€

169€

170€

185

186€

201

17.12 - 27.12.

-

3

ПП

154€

169€

170€

185

186€

201

27.12 - 03.01.

Нед/Нед

7

ПП

283€

298€

313€

328

343€

358

29.12 - 03.01.

Вто/Нед

5

ПП

433€

448€

478€

493

523€

538

29.12 – 06.01

Вто/Сре

8

ПП

284€

299€

313€

328

344€

359

03.01 - 10.01

Нед/Нед

7

ПП

207€

222€

228€

243

249€

264

10.01 - 17.01.

Нед/Нед

7

ПП

199€

214€

219€

234

239€

254

17.01 - 24.01.

Нед/Нед

7

ПП

143

158€

158

173

172€

187

24.01 - 31.01.

Нед/Нед

7

ПП

164€

182€

182€

199

198€

215

31.01 - 07.02.

Нед/Нед

7

ПП

182€

197€

201€

216

219€

234

07.02 - 14.02.

Нед/Нед

7

ПП

192€

207€

212€

227

231€

246

14.02 - 21.02.

Нед/Нед

7

ПП

192€

207€

212€

227

231€

246

21.02 - 28.02.

Нед/Нед

7

ПП

174€

189€

192€

207

210€

225

28.02 - 07.03.

Нед/Нед

7

ПП

169€

184€

192€

202

205€

220

07.03 - 14.03.

 Нед/Нед

7

ПП

163€

178€

181€

196

198€

213

14.03 - 21.03.

Нед/Нед

4

ПП

157€

172€

174€

189

190€

205

21.03 – 11.04

Нед/Нед

4

ПП

131€

146€

145€

160

159€

174

-          Број на на соби кои се продаваат со попуст за рана уплата е ограничен.Наведениот попуст се пресметува на услуга ноќевање.

-          Достапна услуга ВВ – ноќевање со појадок,за сите наведени датуми со намалување на 10€ по лице по ноќевање.

 

ПЕРИОД

СМЕНА

Мин.ноќи

УСЛУГА

GRAND FAMILY ROOM – цените се изразени во €, по СОБА – ноќевање

FAMILY

DELUXE

2 ЛИЦА

2 ЛИЦА

03.12 - 06.12.

Чет /Нед

3

ПП

СКИ ОПЕНИНГ

06.12 - 17.12.

-

1

ПП

198€

185€

17.12 - 27.12.

-

3

ПП

198€

185€

27.12 - 03.01.

Нед/Нед

7

ПП

405€

328€

29.12 - 03.01.

Вто/Нед

5

ПП

603€

493€

29.12 – 06.01

Вто/Сре

8

ПП

393€

328€

03.01 - 10.01

Нед/Нед

7

ПП

257€

243€

10.01 - 17.01.

Нед/Нед

7

ПП

252€

234€

17.01 - 24.01.

Нед/Нед

7

ПП

183€

173€

24.01 - 31.01.

Нед/Нед

7

ПП

210€

199€

31.01 - 07.02.

Нед/Нед

7

ПП

270€

216€

07.02 - 14.02.

Нед/Нед

7

ПП

280€

227€

14.02 - 21.02.

Нед/Нед

7

ПП

280€

227€

21.02 - 28.02.

Нед/Нед

7

ПП

270€

207€

28.02 - 07.03.

Нед/Нед

7

ПП

251€

202€

07.03 - 14.03.

 Нед/Нед

7

ПП

227€

196€

14.03 - 21.03.

Нед/Нед

4

ПП

202€

189€

21.03 – 11.04

Нед/Нед

4

ПП

170€

160€

 

                Број на на соби кои се продаваат со попуст за рана уплата е ограничен.Наведениот попуст се пресметува на услуга ноќевање. Минимум лица за резервација во Family и Deluxe соби: 3Максимум капацитет во Family соби: 6 лица; Maксимален капацитет Deluxe соби: 4 лица

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ПЕРИОД : 14.03.2021 – 11.04.2021

-          Услови за деца 2-12 год.во присуство на две возрасни лица,прво дете има ГРАТИС сместување доколку користи заедничко легло,второ дете доплата 49€ ако користи посебно легло.

 

GRAND APARTMANI

Минимум 5 ноќи во периодите : 27.12.2020 – 03.01.2021; 31.01.2021 – 14.02.2021

Во СИТЕ други периоди – минимум престој 3 ноќи

ПЕРИОД

ТИП НА АПАРТМАН

SUITE

EXECUTIVE SUITE

APARTMENT

EXECUTIVE APARTMENT

PRESIDENTAL APARTMENT

БРОЈ НА АПАРТМАН

111, 113, 218, 327, 328, 451, 452, 440, 540, 616

036, 051, 067, 110, 112, 114, 553

052, 115, 220

223

224

Услуга/број на лица

1-3

1-4

1-5

1-5

1-5

03.12-26.12.

ПП

394

525

657

 

 

 

1200

 

 

 

1600

27.12-02.01.

ПП

734

978

1100

03.01-30.01.

ПП

439

585

731

31.01-13.02.

ПП

584

777

972

14.02-11.04.

ПП

450

529

662

         ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

-                          Сместување на база ПолУпансион (Појадок и Вечера)

-       Специјална Божиќна Вечера (25.12.2020, 07.01.2021.)

-       Неограничено користистење на Spa & Wellness центар на1.800m2:затворен базен со димензии 18x9m,Релакс зона,Сауна свет -  инфраред сауна,финска сауна,руска бања,шок туш,хамам,солено-ледена соба,kneipp,Надворешен базен и Џакузи со топла вода ,Фитнес Центар.

-       Wi-Fi

-       Ски Гардеробер

-       Специјален програм за деца 3 -12 год. – дневен програм анимација со професионални аниматори во детски клуб

-          Во цената не е вклучено (задолжително плажање при резервација):

-       Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни;0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 - 7 год.не плаќаат

Доплати за деца и дополнителни легла:

-       Дете 0-2 години ГРАТИС сместај,бесплатно користење на Baby Cot (на барање)

-       Дете 2-7 години на заеднички лежај доплата 49€ по ноќевање

-       Дете 2-11,99 години на посебно легло доплата 69€ по ноќевање

-       Доплата за дополнително легло во Superior+, Family и Deluxe соба изнесува  69€ по ноќевање

Доплата на лице место (опционално):

-       Јога,Пилатес,Аеробик,Аквабик,Персонален Трененг,Фитнес Тренинг.   

-       Надворешен Паркинг

Доплата во претпродажба или на лице место (опционално):

-          Ски училиште – од 6 или 5 дена ,часови во група од 5 ученици

-          6 дена, 4h настава дневно, цена nastave dnevno, cena 192€

-          5 дена, 2h настава дневно, цена 115€